Правоохоронці радять тернополянам ставити добротні, якісні двері з двома замками та дерев’яні вікна. Це завадить злодіям потрапити у помешкання. Адже, як свідчить статистика, на час літньої відпустки кількість квартирних крадіжок зростає на 60-70%.

– Раджу усім звернути увагу на двері, – каже  Сергій Джугла – заступник начальника науково-дослідного експертно-криміналістичного центру УМВСУ в Тернопільській області. – Не варто ставити звичайні китайські двері. Вони виготовлені з досить тонкого металу і всередині мають простий паперовий наповнювач. Були випадки, що у таких дверях вирізали діру навколо замка звичайним консервним ножем. Краще купити дорожчі, але надійні двері. Щодо замків, то рекомендуємо ставити два замки. Один має бути сувальний – це такий, де ключ у вигляді метелика, злодії його теж відкривають, але для цього треба більше часу, аніж для звичайних циліндрових механізмів. Другий має бути врізаний з циліндровим механізмом. Також не варто економити на циліндрових механізмах. Зараз серцевини таких замків мають посилення – титанову пластину, яка не дозволяє швидко зламати замок. Не рекомендуємо ставити механізм типу «аблой» або англійський. Вони легко відкриваються і не треба багато часу щоб проникнути у квартиру. Також не рекомендуємо той, який має ключ у вигляді три борідки – його хрестовидною викруткою можна відкрити. Треба також правильно закріпити замок на дверях: накладна планка з ручкою повинна кріпитися із середини, щоб не можна було її зняти. Сам циліндр не повинен виступати за площину накладної планки з ручкою, щоб його не можна було захопити і зламати. Якщо злочинець зламає серцевину, то він легко відкриє замок.

Правоохоронці також радять надати перевагу дерев’яним шпінгалетним вікнам, які не так просто зламати і відкрити, як металопластикові. Не варто також на ніч залишати вікна і квартирки відкритими для провітрювання, оскільки злодії можуть легко потрапити через них у помешкання. Тим, хто живе на перших поверхах, міліціонери радять встановити на балконах ажурні решітки.

Ольга Трач

Фото автора