Співробітники відділу кримінальної міліції у справах дітей обласного УМВС та інспектори патрульно-постової служби провели спеціальний рейд парками та скверами міста Тернополя. Як відомо, законодавство забороняє у таких місцях палити, споживати алкогольні та слабоалкогольні напої.

Про це повідомили у секторі зв’язків з громадськістю УМВСУ в області.

Тільки за один вечір у парку Шевченка міліціонери виявили чотирьох підлітків, які порушували законодавчу норму. Правоохоронці повідомили батьків та дирекції навчальних закладів про те, як «відпочивають» їхні діти та вихованці. До відповідальності притягнуто і дорослих, що спонукали дітей до протиправного. Зокрема, продавця однієї із крамниць, котра продала школярам спиртне, також чоловіка, котрий «пригощав» дитину алкоголем.

З початку року працівники служби кримінальної міліції у справах дітей склали понад двісті адмінпротоколів за розпивання неповнолітніми спиртного на вулицях, у скверах, парках та інших громадських місцях, а також майже сотню – за паління дітьми цигарок. Як відомо, порушення закону тягне за собою спочатку попередження, а за ті самі дії, вчинені повторно протягом року, батькам доведеться заплатити від 51 до 170 гривень штрафу. Затриманих тричі і більше юнака чи дівчину чекає не тільки матеріальне покарання, а й реальна можливість стояти на профілактичному обліку в міліції.

Продавцям, котрі порушили правила продажу алкогольних напоїв неповнолітнім, загрожує штраф від 510 до 1700 гривень, а власникам торгових закладів – понад шість тисяч гривень. З початку року співробітники кримінальної міліції у справах дітей склали понад 50 протоколів за подібні правопорушення.