Дві пам’ятні монети номіналом 10 та 5 гривень презентували в День Тернополя 28 серпня. Присвячені вони 475-ій річниці з часу першої писемної згадки про наше місто. Десятигривнева монета виготовлена зі срібла, а п’ятигривнева – з нейзильберу – сплаву міді, нікелю і цинку.

Тернопіль монета 20150828_0180– Вперше про Тернопіль згадується у привілеї короля польського і великого князя литовського Сигізмунда І, наданому Яну Тарновському на заснування міста, – розповів Роман Романик, начальник Управління НацбанкуУкраїни в Тернопільській області. – Монета номіналом 10 гривень виготовлена зі срібла 925 проби масою 31,1 грам, тираж монети – 2 тисячі штук. Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу масою 16,5 грамів, тираж – 35 тисяч штук. На аверсі, тобто обличчі монети, зверху розміщене зображення малого державного гербу України, під ним напис: Україна. У центрі монети панорама сучасного Тернополя з гербом міста. На панорамі зображені сучасний вигляд замку, верхівки Кафедрального собору і Набережна ставу. Внизу – рік карбування монети і номінал. На реверсі монети вгорі напис: Тернопіль. Перша писемна згадка. Під ними на тлі стилізованого сувою привілею, скріпленого печаткою, зображений Ян Тарновський. Справа від нього – стародавній вигляд замку і Надставна церква. Тернопільський замок будували у 1540-48 роках, а про церкву вперше згадується в 1570 році. Ці дві споруди свого часу виконували оборонні функції. Внизу монети напис: Тарнополє 1540. Над монетами працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук, скульптори Володимир та Анатолій Дем’яненки. Пам’ятні монети України є дійсним платіжним засобом на всій території України. Приймаються всюди без обмежень.

Обидві пам’ятні монети Національний банк України ввів в обіг 20 серпня. Придбати їх можна в Управлінні Нацбанку України в області, а також в комерційних банках. Срібна монета коштує 566 гривень, а з нейзильберу – 29 гривень.

Ольга Трач

Фото автора