Жінки-родичі мобілізованих зібралися вчора біля будівлі воєнкомату у Ланівцях. Вони хвилюються за своїх близьких, аби тих не відправляли на Схід.

батальйон територіальної оборони, АТО, схід, війна, військовіЖінки вимагають не відправляти їхніх рідних — чоловіків, синів, братів — на Схід, де точаться запеклі бої. На зустріч з протестувальниками прибули керівники району та обласного військкомату, повідомляє прес-служба обласної міліції.

– Наших лікарів не допускають до військкомату, — каже медсестра Ірина Ковалик (прізвище змінене – прим. ред.). – Жінки не хочуть, щоб проводили медогляд. Тому й перекрили дорогу. Чути шум, крики.

Як розповідають самі жителі Лановеччини, протест під місцевим військкоматом триває уже другий день. Жінки кричать, щоб не забирали їхніх дітей на війну. Мовляв, Схід хотів Росію, то хай і має. Бо несправедливо, що мешканців Східної України вивозять із небезпечної території, а дітей із Західної України туди завозять.

Про шум і крики розповідає й жителька одного із сіл Лановецького району, пані Наталя Д. Жінка також побувала під військкоматом – її 23-річний син отримав минулого тижня повістку.

– Було десь близько 300 людей, — розповідає пані Наталя. – На центральній площі навіть встановили мікрофон, щоби відповідати на питання протестувальників. Був навіть воєнком обласний. Але що він там сказав…Говорив такими ж фразами, як і військові по телевізору – що ми повинні бути патріотами, що ніхто ще нікого нікуди не забирає. Мовляв, то тільки медогляд і ще нічого конкретно не знає, бо не має рознарядки.

За словами пані Наталі, жінки розпитували за тих, хто відкупився. На що отримали відповідь – про такі випадки у військкоматі не чули. Тож, якщо мають інформацію, то хай пишуть – з конкретними іменами і прізвищами.

– Ми казали, що не пустимо дітей воювати, — додає жінка. – А нам відповіли, що тоді ми напрошуємось на кримінальну справу. Тобто за те, що переживаєш за свою дитину, то ще й на тебе справу будуть відкривати! З класу мого сина тільки він один і служив в армії, а решта — ні! То інші діти усі хворі чи їх із списків упустили?!

За словами протестувальників, частина людей уже роз’їхалась, а дехто далі ще там.

Джерело: “20 хвилин