Міський голова Тернополя Сергій Надал вважає законним та необхідним своє доручення, яким він зобов’язав підлеглих погоджувати свої коментарі, які вони дають в ЗМІ з прес-службою. Попри критику цього рішення з боку журналістів, мер не планує його відміняти.

.

“Якби в цьому документі була порушена хоч одна норма законодавста, то він би вже давно був відмінений, або на нього наклала протест прокуратура”, — заявив Сергій Надал.

Голова міста пояснив, що таке доручення було зроблено для того, аби правильно інформувати тернополян про те, що відбувається в міській раді.

“До того були випадки, що по тому самому питанню один говорив так, інший – інакше, третій – ще інакше. Якщо чиновник говорить як фізична особа, то може говорити будь-що. А якщо говорить від імені структури, то повинен говорити те, що говорить міська рада”, — вважає Надал.

В той же час голова міста каже, що документ, підписаний ним, не передбачає покарання для підлеглих за його невиконання. За словами Надала, жоден чиновник не опротестовував це доручення.

Нагадаємо, на початку червня про цензуру в Тернополі заявив журналіст Мустафа Найєм. Після цього на місцевому телеканалі керівник прес-служби міської ради Катерина Калуш заявила про те, що немає жодного документу, який забороняє чиновникам напряму говорити з журналістами.

Однак вже за кілька днів в мережі Інтернет з’явилася копія листа адресованого начальникам структурних підрозділів мерії, в якому заступник голови повторно нагадує їм, про необхідність дотримуватися розпорядження Надала та звіряти свої коментарі для преси.

Колишній міський голова Тернополя Роман Заставний вважає, що подібне доручення його наступника є символом тоталітаризму.

“За моєї каденції подібних рішень не було, тому що не було тем в міській раді, які б не проходили загального обговорення. Нинішня влада діє навпаки. Зібралися, пошепталися троє людей і прийняли рішення. А всі інші не орієнтуються, і думають краще не втручатися, щоб під роздачу не попасти”, — зазначив Заставний.

Андрій Янович, Gazeta.ua