Як ми уже повідомляли, результати цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання на Тернопільщині виявилися дещо нижчими, ніж у минулі роки. Негативні тенденції простежуються у більшості регіонів України, – повідомляє Український центр оцінювання якості освіти. Рейтинг донизу потягнули учні ПТУ, які складали ЗНО цьогоріч вперше.

Програма тестування для зовнішнього незалежного оцінювання, складена у 2016-му році. Вона діятиме і наступного року, тобто додаткових завдань у тести вносити не будуть, – запевняє відповідальний за організацію ЗНО на Тернопільщині Юрій Шайнюк.

Однак, що стосується поєднання ЗНО і державної підсумкової атестації, то таку практику запровадять для ще одного предмета, окрім української мови та літератури. У 2019-му році абітурієнти матимуть змогу обрати другий предмет самостійно. А що стосується планів на 2020-ий рік, то Міністерство освіти і науки України хоче зробити обов’язковим ЗНО з математики або ж англійської мови.

«Україна відстає у методиках викладання математики. Цього року майже половина випускників шкіл на тестуванні з математики не змогли вирішити завдання за 8-ий клас. 10% учасників ЗНО взагалі не подолали прохідний бар’єр. Математика стала найменш успішним предметом у ЗНО-2018. Відтак з осені вчителів змусять давати учням кращі знання з математики. Аналогічна ситуація стосується англійської мови», – повідомляє МОН України.

Софія Романська