Команда міського голови, з якою Сергій Надал працюватиме упродовж наступних п’яти років, майже сформована. Серед начальників управлінь та відділів є чимало нових людей. Як стверджує мер міста, власну команду він підбирав виключно за професійними якостями. Тому жодні закиди щодо партійних чи якихось інших критеріїв не відповідають дійсності.


Такої ж думки дотримується і однопартієць Сергія Надала, голова міської організації ВО «Свобода» Михайло Головко. За його словами, міський голова підбирав кадри, зважаючи на професійні якості людей з одного боку, а з іншого – це люди, які зможуть виконувати його вказівки та працювати на позитивний результат.

–        Процес формування нової команди у Тернополі – це люстрація влади по-свободівськи. Серед начальників управлінь, членів виконком мало відомих людей. І це є нормальним явищем. Відомі люди – це поняття досить відносне, як в позитивному, так і в негативному значенні. Є люди відомі, але за ними тягнеться негативний шлейф. Я чую сьогодні багато позитивних відгуків стосовно нових призначень у міській раді. Потрібно дати можливість новим людям попрацювати. Я думаю, тоді буде результат. Тому нічого поганого немає, що прийшли нові люди, – говорить Михайло Головко.

Свою відсутність у виконавчих органах влади Михайло Головко пояснив політичною доцільністю. Як керівник міської організації «Свободи» він і далі працюватиме у напрямку розбудови організації та партії.

В свою чергу депутат обласної ради, координатор громадського руху «За Україну» з молодіжних питань Степан Барна вважає, що в міській раді відбулась аж ніяк не люстрація влади.

–        Сама по собі люстрація, наприклад в країнах Європи, Прибалтики, Польщі, передбачає усунення від влади представників комуністичного режиму. Якщо ж ми візьмемо ситуацію по Тернопільській міській раді, то ми побачимо, що начальниками управлінь призначені люди, які мають комсомольське чи комуністичне минуле. Тому вживати термін «люстрація» по відношенню до цих людей, як мінімум, не правильно, – говорить Степан Барна.

Окрім того, на думку політика, принципи кадрових призначень потрібно розглядати з позиції ефективності.

–        Наприклад, відбулось призначення нового начальника управління освіти – одразу постало питання закриття двох шкіл у Кутківцях і Пронятині. Хто за це має нести відповідальність? Я розумію, що технічно тут можна валити відповідальність на начальника управління, але насправді, чи тільки начальник управління приймає такі рішення, без міського голови, без міської ради. Другий момент. Ми маємо ситуацію в транспортній галузі. Призначили нового ж ніби начальника управління транспорту. Але проблеми із транспортом не вирішені, – звертає увагу депутат.

Водночас Степан Барна вважає, що давати оцінку діяльності нової команди ще зарано. Потрібно зачекати щонайменше, коли мине сто днів їхньої роботи. А загалом відповідальність за якісний професійний склад міської ради і за ситуацію у Тернополі, на його думку, буде нести персонально міський голова Сергій Надал і всеукраїнське об’єднання «Свобода», яке має абсолютну більшість.