“Бордо” – “Маріуполь” – 2:1

“Брага” – Зоря” – 2:2

Виїзні поєдинки двох українських клубів у 3 раунді кваліфікації до  Ліги Європи суттєво різнилися за своєю значимістю. Для маріупольців матч-відповідь у Бордо мав радше престижне значення – домашня поразка 1:3 не залишала їм шансів на прохід у раунд play off. Не мали вони їх і у звітному поєдинку, однак, можна сказати,  зберегли лице, поступившись з пристойним рахунком.

Із “Зорею” ж справа була не така безнадійно визначена. Рахунок 1:1 у першому матчі, звісно, робив шанси португальського клубу на кінцевий успіх більш вагомими. Перед грою колишній хавбек “Шахтаря” і збірної України Геннадій Зубов зазначив, що втрачати “Зорі” нічого, отож вона може грати розкуто, і в неї буде 90 хвилин, щоб змінити ситуацію на свою користь. Забігаючи наперед, слід сказати, що для отої зміни ситуації підопічним Юрія Вернидуба знадобилося 45 хвилин другого тайму. В першому ж назвати їхню гру розкутою і сміливою було важкувато, і з огляду на пізню годину і сумнівність реальних перспектив виникала думка вимкнути телевізор. Все ж, пересилив себе, про що опісля не шкодував – другий тайм як рукою зняв сонливий стан. Змарнувавши зручну нагоду (з вигідної позиції невдало пробив Ратао), і отримавши невдовзі після цього м’яч у свої ворота, а на додачу – ще й травму основного голкіпера Луїса Феліпе,  гравці “Зорі” не знітилися, і Ратао невдовзі відновив рівновагу, реабілітувавшись за попередній промах. Рахунок, що обіцяв додатковий час, протримався недовго – уже  через 3 хвилини господарі знову були попереду. Майже одразу ж “Брага” могла остаточно зняти питання про переможця, однак воротар “Зорі” Махарадзе, який вийшов на заміну, парирував м’яч у стійку воріт після небезпечного удару форварда португальських  “канонірів”.  Все ж, українські футболісти не опустили рук і, зціпивши зуби, намагалися виправити ситуацію. За що й були винагороджені сповна: на 83 хв. триходівка за участю Кабаєва, Тимчика і Караваєва завершилася точним ударом останнього з кількох метрів. Час, що залишився (плюс 6 компенсованих хвилин) пройшов у відчайдушних спробах гравців “Браги” вирвати перемогу, однак вдалі дії Махарадзе на виходах і гранична самовідданість решти футболістів “Зорі” принесли їм бажаний результат. 2:2 – за рахунок подвійної ціни виїзного гола український клуб пройшов у останній раунд перед груповим турніром. Футбольна фортуна, трохи посприявши підопічним Ю.Вернидуба у звітному поєдинку, обрала їм у якості наступного суперника німецький РБ “Лейпціг”. З огляду на кількість затрачених зусиль у двобої з “Брагою”, можна було б сподіватися і на якийсь легший варіант. Матчі раунду play off пройдуть 23 і 30 серпня.