“Маріуполь” – “Бордо” – 1:3

“Зоря” – “Брага” – 1:1

Щиро кажучи, коли з’ясувалося, що суперником “Маріуполя” у третьому раунді кваліфікації до Ліги Європи буде “Бордо”, стало зрозуміло, що невеличкий спортивний подвиг у попередньому раунді проти шведського “Юргодена” стане для футболістів з приморського міста останнім у цьогорічному турнірі. Хоча такий безсумнівний футбольний авторитет, як Мирон Маркевич, намагався вселити у маріупольців дозу впевненості у власних силах, розповідаючи про те, що “Бордо” лише трішки сильніше за “Юргодена”, і що найкращі часи французького клубу залишилися в минулому, і що він лише входить у сезон, а “Маріуполь” уже зіграв п’ять матчів. “Думаю, “Бордо” можна пройти”, – підсумував свої роздуми відомий тренер. Можливо, певний час, особливо після несподіваного гола у ворота французів на старті поєдинку, така думка зігрівала й серця гравців  українського клубу. Вони забули, що в таких матчах важливо не лише шукати шляхи до воріт суперника – треба намагатися не наробити дурниць біля своїх. Саме безвідповідальною дурницею слід назвати те, встругнув на 38 хвилині, уже за рахунку 1:1 (французи вирівняли становище завдяки стрімкій вертикальній атаці) досвідчений голкіпер Худжамов, буквально подарувавши м’яч гравцеві суперників. Скажете, не так давно подібне витворив у фіналі чемпіонату світу воротар збірної Франції Льоріс? Але той за рахунку 4:1 на користь його команди міг дозволити собі таку фривольність. Коли ж на початку другого тайму грубо помилився македонський легіонер “Маріуполя” Демірі і французи розігнали чергову стрімку контратаку з точним завершальним ударом, стало зрозуміло, що поїздка через тиждень у Францію буде для маріупольців цінною головно з  точки зору ознайомлення із знаменитим тамтешнім вином – суто спортивного інтересу матч-відповідь уже не становить…

У першому таймі матчу в Запоріжжі між “Зорею” та “Брагою” підопічним Ю.Вернидуба переважно довелося стримувати швидких і технічних португальців. Друга половини чогось принципово нового у перебіг гри не привнесла, гості продовжували свої швидкісні маневри, одного разу добряче перевірили на міцність поперечину воріт господарів, аж поки чергова гостра флангова передача на 69 хв. не завершилася голом у ворота “Зорі”. Втім, розгубленість гравців останньої тривала недовго, і вже через три хвилини Караваєв завдав невідпорного удару у верхній кут воріт “Браги”. 1:1 – не найбільша мрія перед матчем-відповіддю на виїзді, і “Зоря” спробувала розвинути успіх, головним чином завдяки дальнім ударам Харатіна і Гордієнка. Вони тримали голкіпера гостей у напрузі, але в кінцевому підсумку результату не принесли. 1:1 – шансів у “Зорі” на прохід у раунд play off трохи більше, ніж у “Маріуполя”, однак навіть у випадку успішної гри в Португалії її доля і майбутнє не стануть надто осяйними – у вирішальному двобої за вихід у груповий турнір запорізьким луганчанам доведеться зустрітися, швидше за все, з німецьким РБ “Лейпціг”. Веселою і оптимістичною таку перспективу навряд чи назвеш…