“Шахтар” – “Фейєноорд” – 3:1

Іноді в голову приходить занепадницька думка: навіщо оті глибокодумні аналізи в студії до і після матчу, оцінки шансів, накреслення перспектив? Нехай і вийде “Шахтар” з групи (що далеко не факт), але далі на стадіях плей-офф починається суперництво за найвищими ставками і на дедалі вищому рівні. І тоді отримуємо 0:3 від “Боруссії”, 1:5 від “Барселони”, 0:7 від “Баварії”…”Табель про ранги” європейського клубного футболу, принаймні в тому, що стосується Ліги чемпіонів, залишається практично незмінною протягом десятиліть, і якщо вдається раптом зійти на найвищу вершину “Стяуа” чи  “Црвені звезді” (коли то було!), то це сприймається як НП. Або – як кричущий недогляд грандів.

Все ж у локальному спареному протистоянні з “Фейєноордом” “Шахтар” зумів сповна скористатися глибокою кризою ще недавно могутнього голландського футболу. Вона, ця криза, очевидна як на клубному рівні, так і в збірній. Це трохи тішить одвічною українською втіхою (“ще в когось корова здохла”), тим більше, що якихось видимих соціальних чи економічних причин, а також соціальної напруги, як у нас, в Країні тюльпанів ніби немає. А от футбол помітно “хиріє”… Група донецьких бразильців під проводом Тайсона, який вчора був особливо зарядженим на гру, здавалося, не звернула уваги на не зовсім логічний гол у свої ворота вже на 12 хвилині.  Несподівані гострі паси з глибини у виконанні Фреда, активні дії на фланзі Ісмаїлі, швидкі переміщення Тайсона, Бернарда і Марлоса не забарилися принести дивіденди, і вже на 17 хвилині завдяки влучним ударам Ферейри (вразив ворота з другої спроби) і Марлоса (завдав фірмового удару майже з лінії карного майданчика) гірники були попереду. Якщо пригадати ще один удар Ферейри у поперечину, то перевага “Шахтаря” у першому таймі набуде цілком визначеного вигляду.

В другій половині підопічні П.Фонсеки продовжували діяти активно, подеколи навіть дещо авантюрно, що іноді давало  шанси гостям у контргрі. Все ж стрімкі атаки “Шахтаря” за участю групи гравців таїли в собі реальну і постійну загрозу воротам голландців, і якби був трохи точнішим той же Ферейра, “слизькість” рахунку не заважала б просто насолоджуватися задовго до її закінчення. Втім, вона фактично зникла на 67 хвилині, коли раптово посивілий за останній час Марлос, обігравшись із Ферейрою, майстерно обіграв захисника і елегантно надіслав м’яч над голкіпером у ворота. Коментатор В.Вацко впродовж гри не скупився на захоплені (і цілком заслужені) епітети на адресу футболістів “Шахтаря”, хоча під завісу вони, мабуть, вирішили “розігріти” П’ятова і двічі дали йому можливість рятувати ворота. Втім, є одне застереження: усі їхні достоїнства проявилися на тлі нехай і майстровитого і доволі впертого, але такого, що перебуває в стані відчутного “футбольного декадансу”, суперника. Далі шлях “Шахтаря” не обіцяє бути таким легким.  “Наполі”, хоч і поступився вдома “Манчестер Сіті” 2:4 (підопічні Х.Гвардіоли нині трощать усіх і на туманному Альбіоні, і на континенті), все ж не втратили шанси випередити український клуб у підсумковій таблиці. Наступний матч у Неаполі може значною мірою стати для гірників вирішальним. Ну, а  далі…далі, швидше за все, те, про що йшлося на початку…