Екс-кандидат у мери та лідер тернопільських гриценківців у мережі Facebook пояснив природу нової більшості в міськраді, утвореної фракціями “Свободи”, “Самопомочі” та БПП.

Петро Ландяк“Як депутат четвертого скликання Тернопільської міської ради можу зробити певні висновки з роботи сьогоднішніх міських депутатів.

Депутатський склад по своїх підходах, без сумніву, на порядок кращий попереднього. Це радує!

Проте в минулому скликанні, для тернополян все було просто, адже вони знали в кого є реальна влада і хто за місто відповідає. На той час партія “Свобода” мала 100%-ву владу, адже в неї був свій голова і своя депутатська більшість.

В даний час міський голова також змушений відповідати за роботу влади міста і в першу чергу її виконавчої гілки, однак ситуація з депутатами є складніша, адже немає легалізованої депутатської більшості, хоча реальна більшість існує. Хлопці з трьох фракцій “Свобода”, “Самопоміч” і “Блоку Петра Порошенка” (БПП) часто разом збираються, узгоджують свої позиції, тишком ділять кошти між “своїми” округами ( пишу своїми в лапках, бо зараз НЕМАЄ мажоритарного округу), однак оприлюднити реально діючу депутатську більшість не хочуть, швидше бояться, бо створена вона поки- що на договорняку!

Ця більшість зуміла налагодити систему підкилимного вирішення своїх питань. Це видно по питаннях ремонтів дворів, де на один округ виділено 3-5 млн. грн., а на інший-нуль. Це видно в розподілі бюджетних коштів на заклади освіти. По результатах цього року можна сказати, що є тернополяни “білі” і є “чорні”, тобто ті, яким повезло, де є депутат від будь-якої з вищеназваних партій, і тим, яким не пощастило. Однак найголовніше, що справедливості точно немає!!! А так бути не може!!!

Тому публічно пропоную набратись мужності і об’єднатись цим трьом партіям та легалізувати міську депутатську більшість, скинути маски і вийти на світло. Викласти засади свого об’ єднання і оприлюднити спільну програму дій. Тоді буде тернополянам зрозуміло, хто крім мера має реальну владу в місті і несе за неї відповідальність!

Чому це пишу? Тому, що деякі голосування вражають!!!

Ще не висохло чорнило, м’ягко кажучи, про негативні сторони, щодо надання земельних ділянок комунальним підприємствам міста, які дальше без конкурсу передавали приватним структурам, як вчора рада в черговий раз надала землю двом комунальним підприємствам. Важливо, що депутати, які голосують за такі рішення, на вибори ішли з головною темою, як борці з цим злом!!! Зазначу, депутати від партії ” Громадянська позиція” не голосують за подібні рішення!!!

Якщо простежити, якою логікою чи пробувати оцінити якими засадами користуються депутати, коли голосують за земельні питання, часто стає не зрозуміло!!! Наприклад. Чомусь не голосують за надання в оренду земельних ділянок розміщених під капітальними спорудами, в тому числі і виробничими. Або не надають дозвіл на поділ земельної ділянки на частині якої , згідно дозволу самої ж міської ради, збудовано багатоквартирний будинок, та створено ОСББ, що обмежує його роботу.

Ще одне. Наробили шуму, стосовно обов’язкової звітності керівників комунальних підпоиємств та структурних підрозділів (управлінь і відділів) міської ради. Ось ми їм покажемо “кузькіну мать”, виведемо на чисту воду-так можна було спостерігати по очах і висловах ініціаторів звітності. А що вийшло? Вчора перший звіт керівника комунального підприємства прийняли без його доповіді, не задавши йому жодного питання, та не обговоривши його роботу!!! Підкреслю, що на етапі ініціювання звітності я неодноразово ( про це писав і у Фейсбуці) ставив питання доцільності встановлення форм звітності, на що отримував відповідь: це не головне, все зробимо в процесі, або побачимо , як пройде перший звіт і тоді навчимось! І що, навчились??? Вже маємо один звіт без інформації, без заданих питань і без обговорень!!!

Були і позитиви, які дають перспективу: це ініційовані міським головою спрощення при поновленнях договорів оренди земельних ділянок, в результаті чого рада прийняла комплексне рішення по продовженню дії договорів , термін яких закінчується в період з 1 жовтня 2016 по 1 квітня 2017 року. Також радою прийнято рішення, яким зобов’язано управління архітектури в 1-му кварталі наступного року подати на розгляд ради графік замовлення розробки Детальних планів забудови територій Міста Тернополя. Авторами цього рішення є всі голови депутатських фракцій і міський голова.

Знаю, що влада не може бути ідеальною, але наше завдання робити і зробити так , щоб влада всіх рівнів ставала кращою, щоб влада ставала справедливішою, щоб у представників влади нарешті зароджувались елементи служіння тим, хто їх привів до цієї влади”, – написав Петро Ландяк.

Читайте на цю тему:

Надал перестав бути господарем міста. Вердикт 21 жовтня