Вартість послуг водопостачання та водовідведення для тернополян у найближчі місяці можуть зрости. Пов’язано це із подорожчанням електроенергії для промислових споживачів.

За словами Володимира Кузьми, начальника КП «Тернопільводоканал», у грудні минулого року для підприємства вартість електроенергії без ПДВ становила 1 гривню 29 копійок. З того часу вона піднімалася вже два рази  – у січні та в лютому, і тепер становить  – 1 гривню 58 копійок. Через зростання вартості електроенергії,  тариф за водопостачання та водовідведення для населення, який був піднятий у липні 2014 року, знову став збитковим для підприємства. Так, на 2015 рік у «Тернопільводоканалі» прогнозують збитків на 2 мільйони 900 тисяч гривень. Про все це керівник комунального підприємства Володимир Кузьма розповів під час чергового засідання виконкому міськради, коли погоджували фінансовий план КП «Тернопільводоканал».

– Якщо тарифи на наші послуги не будуть переглянуті у найближчий час, то збитки, які ми прогнозуємо у фінансовому плані, можуть бути ще більшими, – зазначив Володимир Кузьма. – Оскільки, складаючи фінансовий план ми виходили з тих тарифів на електроенергію, які діяли на кінець 2014 року. А вже в січні, і в лютому ціна на неї зросла. Наскільки мені відомо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планує в лютому розглянути можливість коригування тарифів на водопостачання та водовідведення пропорційно до росту тарифів на електроенергію. В такому випадку ми підготуємо зміни до фінансового плану. Виходячи з тих цифр, які ми мали, збитки прогнозуються на рівні 2 мільйони 900 тисяч. У нас в тарифі закладено розмір вартості електроенергії 1,29 без ПДВ, а на  1 лютого її ціна стала 1,58 гривень. Я особисто був присутній на засіданнях Національної комісії, і вони погодилися, що переглядаючи для нас тариф на електроенергію, треба автоматично переглядати наш тариф на водопостачання і водовідведення. Єдине, що ми вимагаємо, це щоб тариф не змінювати щомісяця, бо населення нас не зрозуміє, хоча б раз в квартал це робити, якщо не можна закласти тариф раз в рік чи півроку.

Володимир Кузьма також зазначив, що протягом 2014 року знизився рівень оплати населення за надані послуги. Такого рівня не було останні 11 років. Він становить близько 96%, що на фоні попередніх років є низьким. За минулий рік також зросла вдвічі кількість абонентів, які мають борг більше 500 гривень.

Ольга Трач

Фото автора