Смерть ректора тернопільського медичного вузу Леоніда Ковальчука для багатьох стала несподіванкою. Незмінний ректор і хірург з великої букви вивів провінційний вуз до рівня національного університету з сучасним обладнанням, науковою базою і  тисячами українських та закордонних студентів. Професор залишив після себе добру пам’ять і вписав своє ім’я золотими літерами у список видатних тернополян.

Богатирьова, Хоптян, Ковальчук, медичний університетПан Ковальчук зумів пережити чимало міністрів, керівників урядів та області, відчайдушно боровся зі смертельною недугою. Після його проводів в останню путь незабаром постане питання наступника на посаді керівника ТДМУ імені Горбачевського. Беззаперечного спадкоємця ректорської мантії Леонід Ковальчук не залишив. За новим законом про вищу освіту, визначати його буде, в значній мірі, викладацький колектив медакадемії.

У боротьбі за управління медичною кузнею кадрів з величезними матеріальними активами зійдуться найбільші лікарські клани Тернопільщини. За інформацією “За Збручем”, очолити вуз, зокрема, має намір головний лікар університетської лікарні Василь Бліхар. Його кадрові амбіції давно відомі. Ковальчук-молодший трудиться у нього заступником, що забезпечить підтримку частини наукового колективу.

Не проти поборотися за крісло головного медичного науковця Тернопільщини головний лікар психоневрологічної лікарні Василь Шкоробот. Він знає, як знайти підхід до київських чиновників. Усі спроби усунуту його з нагрітого місця через перевірки і комісії з тріском провалилися, а син нещодавно обійняв “хлібну” посаду керівника онкологічного диспансеру.

Не варто скидати з терезів ще одного давнього соратника Леоніда Ковальчука – Степана Бігуняка. Цей медик-новатор останнім часом більше зайнятий приватним бізнесом, але тривалий час обіймав посаду віце-ректора і добре знайомий з науковим колективом вузу.

Хто б не переміг у змаганні, очевидно, що “чужого” у закритому лікарському середовищі Тернопільщини ніхто не чекає.