Британське бізнес-видання Financial Times, посилаючись на власні джерела, оприлюднило назви переможців конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції щодо Юзівської і Олеської газових площ, ними стали американська Chevron і нідерландсько-британська Royal Dutch Shell.

Так, Chevron отримає ексклюзивне право на укладення УРП щодо Олеської площі, а Shell зможе підписати УРП щодо Юзівської газової площі.

Крім того, джерело видання в уряді України повідомило приблизний обсяг інвестицій в розробку цих родовищ. Зокрема, протягом п’яти років у Олеську площу вкладуть $170 млн., фінансування Юзівської складе $200 млн.

Як повідомляв Вголос, сьогодні Міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький розповів, що переможців конкурсу з УРП визначено, однак назвати переможців, мотивуючи це незавершеними юридичними процедурами.

Нагадаємо, заявки на конкурс для укладення угод про розподіл продукції Олеської площі подали 2 компанії: Shevron і ENI. За видобування природного газу на Юзівській площі боролись 3 компанії: Exxon Mоbil, Shell і ТНК-ВР.

Конкурс на укладення УРП за Юзівською та Олеською оголосили 23 лютого цього року. 23 квітня збіг термін подачі заявок. Відповідно до постанов Кабінету Міністрів угоду треба укласти через 120 днів після визначення переможців конкурсу.

Згідно з прогнозами, промисловий видобуток на цих ділянках почнеться у 2018-2019 роках.