У результаті медичної реформи змінюється фінансування лікувальних закладів. Відтепер гроші виділятимуть не за принципом ліжкомісць у медичному закладі, а за наявністю пацієнтів.

Майже півмільйона жителів Тернопільщини вже підписали угоди із сімейними лікарями. Окрім цього, 21 медичний заклад регіону затвердив декларації з Національною службою здоров’я.

«Закінчилась друга хвиля підписання договорів з Національною службою здоров’я. По кількості підписаних декларацій Тернопільська область має 21, це означає, що саме 21 заклад отримає зовсім інше фінансування, вдвічі- тричі більше від попереднього. Щиро вдячний всім за роботу», – повідомив начальник управління охорони здоров’я ОДА Володимир Богайчук.

Відтепер на обслуговування кожного пацієнта виділятиметься конкретна сума. А зарплата сімейного лікаря залежатиме від кількості пацієнтів, яких він лікує.

«Тариф за обслуговування не залежатиме від того, скільки разів впродовж року людина звернеться до спеціаліста – один чи десять. Тож лікар буде зацікавлений в тому, щоб займатися профілактикою захворювань. Для лікувальних закладів, які уклали угоди з Національною службою здоров’я, будуть діяти такі тарифи для лікарів на обслуговування пацієнтів на рік: 370 грн. за молодь і людей середнього віку; 740 грн за людину похилого віку; 1480 грн. –  за дитину», – додає Володимир Богайчук.

Пацієнти можуть підписати декларації з лікарями, які працють у приватних клініках, якщо ці заклади уклали угоди з Національною службою здоров’я.

Софія Романська