Археолог Марина Ягодинська виявила під час розкопок на території старого замку докази того, що найдавніше місто Тернопільської області Теребовля виявляється на 400 років старшим, ніж вважалося раніше.

Теребовля«Перша літописна згадка про Теребовлю датується 1097 роком. Але результати останніх розкопок свідчать, що на території тутешнього замку вже на початку X століття було поселення», — говорить археолог.

За її словами, під час розкопок було виявлено добре збережене житло каркасно-стовпової конструкції з пічкою-кам’янкою. Землянка датується часом Давньоруської культури, а саме — періодом переходу від слов’янської культури до Київської Русі.

Також під час розкопок було знайдено зразки керамічних виробів часів Трипілля скіфського і ранньозалізного часу, ліпну слов’янську кераміку.

Фахівці Національного заповідника Замки Тернопільщини мають намір реконструювати виявлене стародавнє слов’янське житло, повідомляє Рідна.УА

Нагадаємо, в серпні минулого року повідомлялося про ще одну унікальну знахідку українських археологів. Так, в селі Оболоння Коропського району Чернігівської області під час копання ями для буріння свердловини на глибині 1,5 метра було знайдено кістки і бивень мамонта часів палеоліту.