Цьогорічний проект продовжує процес, який розпочали проекти «Перше Пришестя» та «Друге Пришестя». Каталонські поети розповідатимуть про життя у себе вдома. До того ж, розкажуть про спільне й відмінне, що є в двох культурах.

.

Зустріч тернополян із гостями з Каталонії відбудеться в галереї «Бункермуз» 12 вересня. Початок – 0 18.00, – повідомляє «20 хвилин».

У Тернопіль завітають три автори – Томас Аріас Солер, Мерітчель Кукурелья-Жорба та Едуард Кармона Відал. Два перші поети є знаковими фігурами на каталонській літературній сцені. А от третій – молодий письменник, котрий стрімко йде вгору по літературним сходам.

– Поціновувачі слова зможуть не тільки відкрити для себе нові поетичні форми, а ще й пізнати багато цікавого з життя іноземних майстрів слова, – розповідає активіст мистецького об’єднання «Коза» Ярослав Качмарський. – Думаю, що кожен на цій зустрічі зможе відкрити для себе нову сторінку в житті не тільки чужої країни, а й своєї. Адже, незважаючи на те, що ми живемо в різних соціально-політичних умовах, однак маємо, чому повчитися один в одного.

Окрім Тернополя, представники іншої країни мають відвідати Харків, Дніпропетровськ, Одесу, та Львів. Їх тур Україною відбувається в рамках проекту, що здійснює Інститут Рамона Ллюля (уряд Каталонії). Він, власне, займається популяризацією каталонської культури за кордоном.

– Процес зближення двох культур почався ще в 2009 році, – продовжує пан Ярослав. – Тоді закордонні гості представили свою поезію в Києві, Харкові, Івано-Франківську та Львові. А в минулому році з великим успіхом пройшла зустріч каталонців і з тернополянами. Проте виступали тоді зовсім інші автори. Однак і цей виступ іноземців має бути не менш цікавий.

Поети познайомлять тернополян зі своєю літературою. Також вони презентуватимуть двомовну поетичну антологію «Капсула», яку видало тернопільське видавництво «Крок».

– Я сам дуже хочу познайомитися із творчістю каталонців, – говорить активіст. – Тим паче, що над книгою «Капсула» працював мій приятель, поет і перекладач Юрій Антоновський. До речі, він хоч сам із Хмельниччини, проте вже десять років живе в Барселоні. А тому знає багато цікавого про тамтешні звичаї та культуру.

Вхід на літературну зустріч з каталонцями – вільний.

Довідка

Едуард Кармона Відал (Eduard Carmona Vidal, Дельтебре, 1982). Поет, прозаїк та декламатор. Автор багатьох поетичних збірок. За оповідання «У безтурботному лісі» отримав премію «Valls Jove». Координує декілька інтернет-спільнот присвячених літературі.

Мерічель Кукурелья-Жорба (Meritxell Cucurella-Jorba, – центр її?Елс-Осталетс-де-Пьєрола, 1973).У 2000 році виграла Премію Молодих Митців міста Барселони з збіркою «штрикни мене» i представляла Барселону на Біенале Молодих Митців Європи та Середземномор’я у Сараєво. У 2008 році виграє Поетичну Премію Поллєнса з збіркою «Червоно-горяча нестриманість» (Intemperància roig encès).

Томас Аріас Соле (Tomàs Arias Soler, Ґуардіола-де-Берґеда, 1966). Поет, оповідач i музикант. Автор двох поетичних збірок: «Романси» (Romanços, 2004 – IX премія Сальвадора Еспріу) і «Ненависть на полотні» (Odi sobre tela, 2011). Співпрацював зі співачкою Іветт Надаль (Ivette Nadal) як кларнетист у записі музичної платівки «Найсолодші війни» (Guerres dolcíssimes).