Перепризначення житлових субсидій на неопалювальний сезон триватиме в області у травні. Але відбуватиметься воно не автоматично, як було раніше, а за новим Порядком. Пов’язано це із Постановою Кабміну №329 від 27 квітня 2018 року. Нею було затверджено у новій редакції Положення про порядок призначення житлових субсидій. У результаті, із 49 тисяч тернопільських сімей, які отримують субсидії, автоматично їх перерахують тільки незначній частині. Частина матиме менші субсидії, а частина зовсім втратить їх.
– Відтепер субсидія не буде призначатися якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 120 метрів квадратних, а будинку – 200 метрів квадратних, – розповів Володимир Сулима, начальник управління соціальної політики міськради. – Якщо будь-хто із членів сім’ї має у власності автомобіль (мотоцикл) дата випуску якого менша 5-ти років, за виключенням пільгових автомобілів, які одержали особи з інвалідністю на пільгових умовах. Якщо у сім’ї є особи, які досягли 18-ти років і вони декларують відсутність доходів за 3-4 квартал минулого року, субсидії також не призначаються або якщо члени сім’ї, старші 18 років декларують доходи менше мінімальної зарплати за 3-4 квартал минулого року або ними не сплачений єдиний соціальний внесок. Виключення із цієї категорії осіб становлять ті, хто навчається або зареєстрований у центрі зайнятості, отримують допомогу при народжені дитини чи по догляду за психічно хворими особами чи не мають права на пенсію або одержують пенсію. У таких випадках субсидія може бути призначена за рішенням комісії. Якщо будь-хто із членів сім’ї придбав річ або отримав послугу на суму більшу 50 тисяч гривень, то він не має прав на отримання субсидії. Якщо будь-хто із членів сім’ї набув права власності на житло, земельну ділянку, щось інше і вартість цієї власності перевищує 50 тисяч гривень, сім’я втрачає право на отримання субсидії. Таких сімей також буде багато. Якщо сім’я має двомісячну заборгованість по сплаті житлово-комунальних послуг або по ОСББ також субсидія перепризначена не буде. Важлива норма введена Положенням, яка стосується надавачів послуг: мешканці зобов’язані сплачувати обов’язкову частку плати. Раніше цього не було. Сім’я економила і економія переходила на наступний місяць. Зараз, якщо сім’я використовує послугу, яка є меншою за обов’язкову частку, то вона все одно повинна сплачувати обов’язкову частку у повному обсязі. Якщо не буде її сплачувати, то за поданням надавачів послуг ми змушені будемо припиняти або призупиняти надання субсидії до погашення цієї заборгованості.
Володимир Сулима також наголосив на тому, що у декларації про доходи необхідно подавати достовірну інформацію. Тому що рано що пізно не вказана інформація стане відома або контролюючим, або соціальним органам. Так, за результатами тримісячної ревізії управління соціальної політики, яку проводила фінансова інспекція, тернополян, які не вказали всю необхідну інформацію, зокрема стосовно автомобілів та перебування закордоном, зобов’язали повернути до державного бюджету більше мільйона гривень.
Ольга Трач