У зв’язку зі зростанням захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип у Тернопільській міській дитячій лікарні перепрофільовано ще одне відділення для прийому хворих на ГРВІ. Зараз у закладі працює три відділення, які приймають діток: інфекційне, інфекційно-діагностичне і педіатричне.

За вихідні у всі три відділення поступило 32 дитини. Станом на 12 лютого у трьох відділеннях було 68 хворих з ГРВІ та грипом. Як повідомила Ольга Дивоняк, завідувач інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні, всі вони отримують відповідне лікування.

– Незалежно від штаму, клініка грипу завжди однакова, – пояснює Ольга Дивоняк. – Він завжди супроводжується підвищенням температури тіла до 38-39 градусів, яка супроводжується ознобом, ломотою по всьому тілу, болями в суглобах, м’язах, загальними проявами інтоксикації: болями голови, сонливістю, блідістю шкіри. Зазвичай температура тримається 3-4 дні, а коли спадає, то з’являються катаральні прояви: заложеність носа, першіння в горлі, покашлювання. Неускладнений грип, зазвичай триває 7-8 днів. Якщо ж ускладнюється пневмонією чи енцефалітом, то він триває 10-14 і більше днів.  Цього року ми стикаємось з вірусом, який викликає ГРВІ, які на фоні високої температури супроводжуються болями в м’язах. Ці болі настільки виражені, що діти не можуть стати на ноги. В таких випадках обов’язково звертатися за допомогою до лікаря-педіатра, або сімейного лікаря, тому що такі діти обов’язково підлягають госпіталізації. Госпіталізації також підлягають діти, які мають високу температуру, і вона погано коригується жарознижуючими засобами, у яких на фоні високої температури є судоми, якщо  у дітей з’являється задишка, яка свідчить про ускладнення: пневмонію або ларингіт, або обструктивний бронхіт, діти, які мають часту блювоту чи діарею, які мають розлади свідомості, що свідчить про тяжкість захворювання. Зараз гострі респіраторні вірусні інфекції не лікуються противірусними препаратами, тому що недоведена їх ефективність. Для грипу рекомендовано тільки противірусні препарати таміфлю і реленза. Вони прицільно діють на вірус грипу.  У лікарні не маємо запасу цих медикаментів, але вони є в аптеках. Прохання до батьків не лікувати дітей самостійно, викликати дільничних педіатрів, щоб можна було оцінити стан дитини і призначити  адекватне лікування. Призначаються жарознижувальні препарати. У педіатрії користуються тільки двома препаратами: парацетамол та ібупрофен. Жодному разі не можна збивати температуру препаратами ацетилсаліцилової кислоти, оскільки вона може дати серйозні ускладнення. Також призначається послідовна терапія: якщо заложений ніс – то солеві розчини, кашель сухий – то протикашлеві, вологий – то муколітики, але всі призначення повинні робити лікар.

Ольга Трач

Фото автора