Величезні товстолобиків, які загинули у браконьєрських сітках на Тернопільському ставі під льодом, не утилізують. Рибу, як і сітки, громадські активісти вирішили не знищувати. Їх вирішили віддати тим, хто використає на благо громади.

Так, чи може риба бути риба корисною, ми поцікавились у волонтерів з ГО «Ноїв ковчег», що опікується безпритульними тваринами. Там таку звістку сприяли з радістю. Відтак, 16 січня громадські активісти, журналісти та волонтери відвезли рибу у Центр післяопераційної перетримки тварин у Дичкові.

Нагадаємо, 15 січня, активісти спільно з рибоохоронною виявили на Тернопільському ставі близько 20 білих плям під льодом. Лід роздовбали та витягнули три сітки, довжиною 70-100 метрів. У сітках було близько 20 товстолобиків, вагою 15-30, та ще ряд дрібнішої риби. Рибу, яка ще була живою, випустили назад у воду. Утім, майже усі великі рибини – загинули.

– Попередні рази, коли ми витягували сітки і риба вже не можливо було повернути у воду, ми віддавали її на утилізаційний завод, – каже начальник відділу охорони водних біоресурсів Тернопільрибоохорони та громадський активіст Андрій Об’єщик. – Цього хотіли зробити інакше. Її треба віддати тому, кому вона може бути потрібною.

Потрібною риба і справді виявилась у Центрі у Дичкові. Адже, там перебуває близько 70 тварин, яким тільки на день треба 70 літрів каші.

– Рибу розберуть, варитимуть, вибиратимуть кісточки, і годуватимуть тварин, – каже співзасновник, волонтер ГО «Ноїв ковчег» Ірина Тареєва. – На день ітиме півтора рибини. Це просто подарунок для нас. Ми вдячні за турботу.

Водночас, як розповіли волонтери, вони шоковані і тим, що риба таких розмірів водиться у Тернопільському ставі, і тим, що браконьєрство відбувається прямо у центрі міста, під носом у влади.

– Громадські активісти хотіли привести рибу і викинути просто під міськрадою, – каже Андрій Об’єщик. – Утім, не хотілось, щоби звинувачували у створенні шоу для ЗМІ. Відтак, ми із вечора 15 січня, намагались домовитись із міською владою через речницю міськради, щоби міський голова подивився на ту рибу, прокоментував якось те явище. Хотіли почути, що вони запропонують, аби браконьєрам не вдавалось так безкарно винищувати рибу на ставку.

Утім, речниця, за словами пана Об’єщика, так і не дала їм відповіді ні 15, ні 16 січня. Дзвінки скидала, написала смс, що зайнята, не може говорити.

– Виходить так – таке ЧП на Тернопільському ставі, який є комунальним майном. А владі – байдуже, – додає Андрій Об’єщик. – Від мерії нема ніякої реакції. Причому, що вирішити проблему можна елементарно – освітити ту територію, де розставляють сітки і заключити договір, хай безоплатний, з рибоохороною.

Джерело: “20 хвилин