«Фіорентина» – «Динамо» – 2:0

«Дніпро» – «Брюгге» – 1:0

Песиміст – єдиний, хто має підстави для якоїсь мазохістської зловтіхи, якщо його похмуре пророцтво збувається. Щось подібне мав би відчувати зараз я, оскільки саме мій прогноз на матч «Фіорентина» – «Динамо» виявився точним. Але зловтішатися з невдачі команди, за яку вболіваєш майже 50 років – це вже щось із розряду патології. Отож краще просто висловити жаль і спробувати з’ясувати, що призвело до невдачі.

Якщо сформулювати причини поразки «Динамо» однією фразою, то звучатиме вона приблизно так: кияни в обох матчах помітно поступалися суперникам за усіма компонентами футбольної майстерності. У виїзному поєдинку це стало особливо помітно. Закони футболу, загалом, прості й невблаганні. Один з головних його постулатів: команда грає так, як їй Днiпродозволяє це робити суперник. Обидва матчі «Динамо» з «Фіорентиною» – яскраве цьому підтвердження. Головна мета гри – гол, а його дуже важко забити, практично не створюючи загроз «чужим» воротам, безцільно перекочуючи м’яч всередині поля і за майже суцільного браку в передачах. Згадаймо: першого удару по воротах флорентійців завдав аж на…28-й хвилині Ярмоленко «нерідною» правою ногою. А як вам інформація коментатора про кількість завданих ударів по воротах на середину другого тайму: 20:1 на користь «Фіорентини»? Один-однісінький удар – чи не малувато для команди, якій будь-що треба було забивати? Якщо додати до цього ще й традиційний для «Динамо» безлад у захисті, що іноді межував з панікою – сумна картина буде майже довершеною. За таких умов нарікати на вилучення Ленса як ледь не на головну причину поразки – означає неадекватно оцінювати ситуацію, або ж просто лукавити. Залишалося сподіватися хіба що на сприяння фортуни, і вона таки хотіла посміхнутися киянам, коли ті наприкінці матчу прокинулися від ігрової летаргії й навіть на короткий час притиснули господарів до воріт. Однак удар Рибалки у ближній кут парирував голкіпер, а Гусєв змарнував стовідсоткову гольову нагоду, перебуваючи за якихось півтора-два метри від воріт. Для такого матчу це неприпустимо.

Чи ця невдача спричинена тренерськими прорахунками Реброва, чи, як висловлювався Лобановський, якістю матеріалу, з яким він працює – належить розібратися керівництву клубу. На сьогодні видається, що перемога над безнадійним середняком англійської прем’єр-ліги «Евертоном» – межа нинішніх можливостей команди.

Та, на щастя, не все так погано в нашому футбольному домі. Ми не дочекалися вчора гола Ярмоленка, але побачили гол «а ля» Ярмоленко – у виконанні дніпропетровця Шахова. Команда Маркевича упродовж усієї гри прагнула довести свою перевагу над доволі майстровитим суперником і таки досягла свого. Причому зробили це дніпряни без помітних ігрових перепадів, ні на хвилину не давши підстав засумніватися, хто є господарем поля на НСК «Олімпійський». Нагородою за це їм став перший в історії клубу вихід у півфінал Ліги Європи.

Щойно у швейцарському Ньоні відбулося жеребкування півфінальної стадії єврокубків. Суперником «Дніпра» жереб обрав «Наполі». Перша гра відбудеться 7 травня у Неаполі. Матч-відповідь – 14 травня, вочевидь, у Києві. «Наполі» перед жеребкуванням називався оглядачами у студії каналу «Футбол 1» найбільш небажаним суперником для «Дніпра». Проте саме з цим клубом у дніпропетровців пов’язані приємні спогади з точки зору результатів двоматчевої дуелі. У груповому турнірі Ліги Європи 2012/2013 «Дніпро» переграв «Наполі» вдома  з рахунком 3:1 і поступився на виїзді – 2:4. Думаю, ніхто з нас не заперечував би проти повторення цих результатів.

Другу пару півфіналістів склали «Севілья» – «Фіорентина».

У півфіналі Ліги чемпіонів зустрінуться «Барселона» – «Баварія» і «Ювентус» – «Реал». Матчі відбудуться 5-6 і 12-13 травня.

Ігор Дуда