Груповий етап Євро-2016 завершився. Попереду – матчі плей-офф.

Складаючи турнірну сітку, господарі, мабуть, не чекали, що Іспанія та Англія можуть посісти другі місця у своїх групах. І от тепер, щоб потрапити до фіналу, збірній Франції, очевидно, доведеться почергово долати опір Англії (за умови якщо вона пройде Ісландію) і когось із великої європейської футбольної трійці: Німеччини, Італії чи Іспанії. Пари 1/8 фіналу мають такий вигляд: Швейцарія – Польща, Хорватія – Португалія, Уельс – Півн.Ірландія, Угорщина – Бельгія, Німеччина – Словаччина, Італія – Іспанія, Франція – Ірландія, Англія – Ісландія. Скільки не вишукуй – України серед тих, що продовжують боротьбу, не знайдеш. Вона в компанії семи інших головних невдах сказала гостинній Франції Au revoir і вирушила додому. Вирушила, як з’ясувалося, не з порожніми кишенями, а з 8 млн. євро призових за участь в турнірі. Цікаво, чи наважаться наші герої-футболісти претендувати на якусь частку з цієї суми? Як не як, сумлінна (і результативна) робота повинна відповідно оцінюватися… Поки що ж – третій тур групового етапу в номінаціях:

Найцікавіший матч: Хорватія – Іспанія (2:1). Іспанці розпочали гру у своїй звичній манері й швидко відкрили рахунок. Але балканці не знітилися і, попри відсутність кількох основних виконавців, зуміли переламати хід поєдинку на свою користь.

Найнудніший матч: Швейцарія – Франція (0:0). Добрі сусіди чудово порозумілися на полі й зіграли так, щоб не нашкодити одне одному.

Найкрасивіший гол: Роналду (Португалія) у грі з Угорщиною. Після прострілу з флангу португальський голеадор  невловимим рухом ногою спрямував м’яч у кут воріт.

Найефектніші сейви: Макговерн (Півн.Ірландія) відбивав практично все, що летіло в площину воріт у матчі з Німеччиною;

Сірігу (Італія) у ефектному стрибку врятував ворота після удару            головою ірландця Мерфі;

Куртуа (Бельгія) зреагував на постріл шведа Берга з десяти метрів.

Суддівський ляп: поляк Марциняк «купився» на картинне падіння австрійця Алаби і призначив доволі спірний пенальті у ворота ісландців.

Сенсація: збірна Угорщини, якій одностайно відводилася роль аутсайдера, посіла перше місце у своїй групі.

Виявлена сила духу: збірна Ірландії вперто штурмувала ворота італійців і була винагороджена за наполегливість, буквально пролізши у двері до плей-офф, які ось-ось  мали зачинитися.

Виправдані сподівання: Перішич (Хорватія),  Бейл (Уельс), Джуджак (Угорщина), де Брюйне (Бельгія), Ротань (Україна).

Розчарування: серед команд – Росія, Швеція, Чехія, Австрія, Румунія. Серед персоналій – Ібрагімовіч (Швеція), Алаба (Австрія), Широков (Росія).

Коментаторські знахідки:

Він не те що дівчину обійняв, а справді вдарив щосили

Над воротами летить м’яч. Тобто не потрапляє у ворота

Там Зозуля сходить з розуму, вважаючи що заробив пенальті

Якби від люті Роналду заряджалася електростанція, то струму вистачило б на весь світ

Він може вирізати хіба що ноги суперника, а не передачу на партнера

Ігор Дуда