Гігантська книжка, їстівні сніговики, фрагменти з вертепів та виступи юних скрипальок – усі міські бібліотеки презентували свої читальні на першому в Україні “Бібліофесті”. Пройшов бібліотечний фестиваль в Українському домі “Перемога”, 16 грудня. Свої стенди представили всі міські бібліотеки, – повідомляє “20 хвилин”.
– “Бібліофест” проводять вперше в Україні, – каже завідувач бібліотеки №2 для дорослих Надія Качуровська. – Перед новим роком хочемо розповісти про роботу бібліотек. Кожен із 12 закладів розповідає про найцікавіші моменти бібліотечного життя. У нас було нагородження найкращих читачів, письменників, які співпрацюють із нашою бібліотекою.
Бібліотека №2 організувала презентацію онлайн-проекту “Рукотвори”. Підходжу до стенду. На ньому вироблені вручну ялинкові прикраси – плетені, вишиті, виготовлені з дерева та паперу. Тут є і ялинкові янголи, виготовлені з підручних матеріалів, і навіть сніговик із зефіру та цукерок. Є й книжкові атрибути – саморобні, орнаментовані закладкою.
– Це був онлайн-проект, через який ми познайомилися із нашими читачами, – каже Надія Качуровска. – Спочатку працівники бібліотеки самі навчилися робити це, а тепер ми вчимо своїх читачів. До нас підходять і діти, і дорослі. Ми розповідаємо їм, як робити ялинкові прикраси, і вони самі теж пробують. Нині вже провели три майстер-класи – виготовлення ялинки, ляльки-мотанки та різдвяного ангелика.
На “Бібліофест” прийшли кількасот читачів бібліотек. Більшість із них діти, однак багато серед них і дорослих бібліоманів. На імпровізованій сцені школярі-читачі однієї з бібліотек показують вертеп. Поруч за стендом стоять хлопчик із дівчинкою у ангельських костюмах. Трохи далі – стенд із гігантською книжкою. Вона близько двох метрів довжиною, а її сторінки із цупкого картону.
– Я є видавцем і автором дитячих творів, – розповідає автор книжки-велетня Ірина Мацько – У себе вдома знайшла оці гігантські аркуші картону, і відразу прийшла в голову ідея зробити із них книжку. Поки що вона не закінчена. Готовий розворот, на якому написана моя казка про те, як загубилася буква “А”.
Авторці допомагали готувати книжку діти – вони робили для неї ілюстрації та спостерігали за тим, як жінка спеціальними шрифтами вписує текст.
– Дітям також розповідали про шрифти – рукописні, комп’ютерні та інші, – каже пані Мацько. – Це для них було корисно. Кожен розворот книжки міститиме текст іншого автора. І над букіністичним велетнем працюватимуть потроху школярі всіх шкіл. Проект триватиме до квітня. Коли книжка буде готова, її розмістять у центральній бібліотеці на вулиці Коперніка. Полистати її зможе кожен охочий.
Цікаво, що у гігантської книжки буде всього вісім сторінок і у ній помістяться лише невеликі казки, оскільки вони написані великим шрифтом. Тож книжку велетня кожен охочий зможе прочитати за десяток хвилин.
Також серед учасників була дитяча бібліотека №2 – вони презентували свій проект, бібліотеку, музей. Зі слів авторів проекту, у читальні зберуть книги тернопільських авторів, які можна вважати музейними експонатами. “Бібліофест” тривав до вечора. На нього прийшло так багато людей, що у фойє “Перемоги” годі було протиснутися.