Дев’ять фактів торгівлі людьми задокументували тернопільські правоохоронці від початку 2018 року. Усі вони пов’язані із сексуальною експлуатацією.

Троє дівчат постраждали у Польщі, двоє – у Турції, ще четверо мали поїхати в Об’єднані Арабські Емірати, але їх затримали в аеропорту.  Про це під час прес-конференції розповів начальник відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції у Тернопільській області Олександр Буняк.

– У травні кримінальне провадження по сексуальній експлуатації у Польщі було скероване нами до Тернопільського міськрайонного суду, – розповів Олександр Буняк. – На даний час проводяться судові слухання. У середині лютого ми також затримали двоє тернополян, які вербували наших дівчат для роботи в сексіндустрії у Турецькій республіці та Дубаях в Об’єднаних Арабських Еміратах. На даний час встановлено шість жертв у цій справі, провадження нами розслідується. Дівчатам пропонували роботу прибиральницями в готелі. Дві дівчини, які були нами встановлені, поїхали в Турцію, де їх поселили у готель. Там вони провели добу, а потім їм купили білизну і заставили фотографуватися у ній. Вони зрозуміли для чого ці фотографії і на другу добу втекли. За 200 кілометрів, в іншому місті, у них були знайомі. Вони приїхали до них на таксі і забрали з готелю. Ще чотири дівчини, завербовані цією групою, мали летіти в Дубаї. Ми затримали їх в аеропорту Жуляни. Вербувальники за кожну дівчину відправлену у Турецьку республіку отримували по 500 доларів, у Дубаї – по 1000 доларів. Після затримання 15 лютого для них обрали міру запобіжного заходу у вигляді арешту із правом внесення застави по півмільйона. На даний час одного з фігурантів справи випустили під цілодобовий домашній арешт, оскільки він покаявся і надав слідству всю інформацію щодо злочинної діяльності, якою вони займалися: де познайомилися, як розпочинали, як вербували дівчат, яким чином вивозили їх, хто кошти передавав тощо. Інша особа – колишня студентка одного з навчальних закладів міста – перебуває в ізоляторі тимчасового утримання. Усіх дев’ять постраждалих осіб було скеровано в ТОДА, де їм надали допомогу, а також в громадську організацію «Відродження нації».

Щоб якомога менше людей потрапляло у подібні ситуації в Україні постійно проводять різноманітні заходи та інформаційні кампанії. Так, 30 липня в рамках загальнонаціональної кампанії «#протиДІЙ торгівлі людьми» у Тернополі на Театральному майдані відбудеться акція «Лабіринт можливостей». Це інтерактивна гра, під час якої її учасники дізнаються, як діяти в тій чи іншій проблемній ситуації. Мета такої гри – навчитися приймати правильні та зважені рішення, щоб не потрапити у ситуацію торгівлі людьми. Триватиме акція з 15.00 до 18.00. Приурочена вона Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми, який відзначають 30 липня.

Ольга Трач

Фото автора