Тернопільщина, порівняно із іншими регіонами, помітно відстає у темпах мобілізації. Про це заявив військовий комісар обласного військкомату. І тільки два райони: Кременецький та Шумський, виконали план мобілізації першого етапу на сто відсотків.

Катинський Володимир«На сьогоднішній день, загалом, в області виконане планове завдання по першому етапу на 52%. Нижче нас тільки одна область, в північному оперативному командуванні. Тому надіюся, що наша Тернопільщина, яку називають серцем Майдану, все ж таки відчує себе як основний орган в захисті Батьківщини і все ж таки підніметься і стане на захист України», – каже військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату Володимир Катинський.

Водночас, у військовому комісаріаті запевняють, ніхто без підготовки на передову не поїде. На разі, мобілізованих відправляють на 25-денну індивідуальну підготовку у навчальні підрозділи та на бойове злагодження.

«Я вже казав, у нас Старичі, далі Десна, Житомирщина і зараз відправляються на Рівненський навчальний центр, для того, щоб проходили з ними підготовку. Далі, бойове злагодження, після того вони будуть виконувати бойове завдання в складі підрозділу. Індивідуальна підготовка буде вестись до 25 діб і далі бойове злагодження підрозділу в залежності від масштабу цього підрозділу від 15, так само, до 25 діб», – пояснив Володимир Катинський.

За словами Володимира Катинського, у випадку спротиву мобілізації військові комісаріати мають право готувати документи для відкриття кримінальних та складати адміністративні провадження.

«На сьогоднішній день відправлено, вірніше відпрацьовано, більше трьохсот адміністративних проваджень і якщо я не помиляюся 35 кримінальних проваджень, вірніше, документи передані по кримінальним провадженням. В залежності як, і якщо це керівник, то йде від 170 гривень, якщо це… В залежності, який штраф і за що накладається. Від 51 гривні і до 1700 і до 5100 гривень може бути», – наголосив військовий комісар.

«Кримінальна відповідальність передбачена статтею 336 Кримінального кодексу України, зокрема, це позбавлення волі від 2 до 5 років. І є стаття 114-1 передбачена Кримінальним кодексом, це особи, які перешкоджають законній діяльності Збройним силам або іншим військовим формуванням встановлена кримінальна відповідальність від 5 до 8 років», – розповів помічник військового комісара з правової роботи Роман Троян.

Для прикладу, керівники підприємств, які не допускають представників військкоматів на свої території або ж заважають отриманню інформації по військовозобов’язаних, які там працюють, – також підпадають під 114 статтю. Тобто, здійснюють перешкоджання, яке тягне за собою кримінальну відповідальність від 5 до 8 років.

Джерело: ІНТБ