Дорожня розмітка в Тернополі змивається, наче крейда

03/05/2013 0
Розмір тексту:

Пластикову розмітку наноситимуть цього року лише на капітально відремонтовані вулиці. Натомість фарбою малюватимуть решту доріг міста. З міськбюджету цьогоріч виділили 650 тис. грн.

розміткаДорожня розмітка зійшла цієї весни разом зі снігом та асфальтом.

Тернополяни обурюються, що гроші на це виділяють щороку чималі, а розмітка тримається лише до весни. Потім її, ніби крейдову, змиває.

– Минулого чи то літа, чи ще весною на вул. Тарнавського нанесли гарну розмітку, – каже тернополянин  Петро Іванчук. – Цього року, як зійшов сніг, від неї не залишилось і сліду. Це скільки потрібно було «списати» грошей, скільки вкрасти і чим треба було розбавляти ту фарбу, щоб вона не протрималась і року? Це стосується і вул. Тарнавського, і ділянки дороги навпроти облдержадміністрації, і вул. Мазепи, де все малювали вже, здається, восени.

Відновили за власний кошт

Розмітка, нанесена фарбою, має гарантійний термін 6 місяців. Натомість пластикова, яку, скажімо, минулоріч, нанесли на вул. Мазепи, а до цієї весни від неї і сліду не залишилось, має триматись не менше двох років, пояснили у відділі технагляду

– Розмітка, нанесена фарбою, має служити півроку, – пояснив начальник відділу технагляду міськради Олег Вітик. – Такі норми діють в Україні. Причому, вони однакові як для маленьких містечок, так і для великих міст. І якщо на вул. Тарнавського розмітку нанесли минулоріч, вона ще добре протрималась. Адже Тернопіль – місто, де досить велика інтенсивність руху.

На вул. Мазепи минулоріч нанесли пластикову розмітку, гарантійний термін якої – 2 роки, кажуть у відділі технагляду. Однак, вона не протрималась навіть до весни.

– З цього приводу був навіть прокурорський запит, і підрядник дав гарантійного листа ще в листопаді, – пояснив Олег Вітик. – Прокуратура взяла на аналіз зразки пластику, яка й підтвердила якість речовини. Однак, розмітка на вул. Мазепи випробування зимою чи іншими чинниками не витримала. Зараз субпідрядник – підприємство «Газпромбуд» – відновив розмітку за власний кошт.

На фарбову розмітку цьогоріч з міського бюджету виділили 350 тис. грн. Ще 300 – на пластик. Він служить в чотири рази довше. Однак покривати ним будуть лише капітально відремонтовані дороги – вул. Коперника, Крушельницької та Пирогова. Решту малюватимуть фарбою.

– На даний час для нанесення розмітки вже підготовлені вул. Руська, Мазепи і пр. Бандери, – пояснив Олег Вітик. – Потім малюватимуть на вул. Й. Сліпого-Грушевського-Замковій і Б. Хмельницького. Робота займе мінімум два тижні часу.

Штраф – 255-340 грн.

Тернопільських водіїв, які мешкають на БАМі чи у справах їздять вул. Тарнавського, ще обурюють грубі порушення правил дорожнього руху. Розмітка зійшла, але знаки залишились.  І вони чітко вказують, що на цій вулиці є три смуги. Від Технічного коледжу до Універсаму можна рухатись однією смугою, а від Універсаму догори – двома.

– На жаль, але такий, певно, менталітет нашого народу – чим крутіша машина, тим більше ігноруємо правила, тому для таких водіїв на цій вулиці – «чотирирядка», через що створюються аварійні ситуації, – каже Петро Іванчук.

Водії виїжджають на зустрічну смугу, підрізають інші авто. Тут і так ям чимало, тому важко їхати. А ще джипи несуться назустріч, нарікають водії.

– У даному випадку йдеться про порушення вимоги дорожнього знаку. Це карається штрафом 255-340 грн., – каже інспектор сектору профілактичної роботи обласної ДАІ Василь Барановський.

Джерело: “20 хвилин

[youtube1]4LVWjx0wmP0[/youtube1]

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • За рік в Україні президентські вибори. За кого з можливих кандидатів Ви плануєте голосувати?

    Результати

    Loading ... Loading ...