Відсутністю дощеприймальних колодязів, підтопленням центрального колектора та аномальною кількістю опадів пояснюють підтоплення окремих ділянок Тернополя фахівці управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міськради.

Найчастіше після злив затоплює перехрестя Карпенка-Миру та вулиці Оболоня, Живова-Шашкевича, Білогріська, на що постійно скаржаться жителі цих вулиць.

– На вулиці Карпенка ми вже облаштовуємо каналізаційний колектор із дощеприймальними колодязями для відведення поверхневих дощових вод з вулиці Карпенка та прилеглих дворів, – розповів заступник начальника управління – начальник відділу інженерно-транспортної інфраструктури Андрій Дроздовський. – Раніше на цій ділянці дощеприймального колодязя взагалі не було, що й було причиною підтоплення території у місці примикання вулиці Карпенка до вулиці Миру. Після завершення робіт подібного у цьому місці вже не повинно траплятися. Однак, у випадку форсмажорних обставин у вигляді аномальної кількості дощових опадів, водостічна система Тернополя, у зв’язку зі своєю конструкцією, не може впоратися з такою кількістю води. Тому на деяких ділянках міста спостерігається тимчасове підтоплення, яке ліквідується, наскільки це можливо, комунальними підприємствами.

Андрій Дроздовський також пояснив, що підтоплення біля ТЦ «Орнава» та в районі вулиць Оболоня, Живова-Шашкевича, Білогірська, виникають через переповнення центрального колектора, який на дві третини підтоплений річкою Серет. Щоб ліквідувати це підтоплення необхідно понизити рівень Серету, а на це необхідні значні кошти. Щоб зменшити небезпеку підтоплення житлових будівель на вулиці Оболоня, до кінця 2014 року її планують капітально відремонтувати та встановити більшу кількість дощеприймальних решіток.

В управлінні ЖКГ також запевняють, що готові до злив, які найближчим часом передбачають синоптики. Зокрема, комунальники, не очікуючи завершення дощу, мобільними групами та зі спецтехнікою будуть виїжджати у точки міста, де зазвичай скупчуються дощові води та ліквідовуватимуть підтоплення.

Про те, що каналізаційна система Тернополя потребує модернізації, комунальники говорять уже не перший рік. А заступник міського голови Владислав Стемковський, ще у квітні 2013 року обіцяв презентувати громадськості комплексну систему водовідведення дощових вод з Тернополя. Одна із проектних організацій міста працювала над нею півтора року. Щоправда для її впровадження необхідно ще для кожного району міста окремо розробляти проектно-кошторисну документацію. А це немалі гроші, не кажучи вже про побудову самої системи. Однак, громадськості її так і не презентували.

Ольга Трач