У Тернополі триває планове відключення від гарячого водопостачання окремих будинків міста. Почергово зупиняти котельні на профілактичний ремонт почали ще наприкінці квітня. Роблять це кожного року для того, аби належним чином підготуватися до нового опалювального сезону. Першими відключили 19 котелень, які працюють в автоматичному режимі.

– Під час опалювального сезону складаються дефектні акти. Ми бачимо, які є пориви, поломки обладнання і тому подібне. Не тільки це, а й, скажімо, профілактика, модернізація котельні і так далі. Ці котельні працюють у нас в автоматичному режимі. Тобто, виведена уся робота котельні на диспетчерський пульт. Треба усе обладнання перевірити, щоб ми успішно увійшли в початок опалювального періоду і попрацювали увесь сезон, – пояснив директор комунального підприємства «Тернопільміськтеплокомуненерго» Йосип Куртяк.

Щодо котелень, які працюють на гарячу воду, то, згідно із графіком, першими, з 10 травня, були відключені котельні на вулиці Тролейбусній, 14 і 7Б, Живова, 12, Просвіти, 9 та на бульварі Данила Галицького, 4А. На Тролейбусній, 14 (це район психлікарні) котельня відновила роботу з вчорашнього дня. На решті вулиць – гаряча вода з’явиться з 11 червня. Загалом на сьогоднішній день у місті зупинилось вісім котелень.

За словами Йосипа Куртяка, кожна котельня має свій окремий план ремонтних робіт.

– Для прикладу, на вулиці Київській потрібно на всіх насосах поміняти підшипники, сальникові набивки, замінити насоси. Скажімо, на вулиці Чернівецькій ми думаємо перевести котельню на автоматичний режим роботи, тобто вивести на диспетчерську. Заміна пальників, заміна насосного обладнання, впровадження диспетчерської системи управління – це різні варіанти, у кожній котельні окремо. Це досить серйозне питання і від того, як спрацюють наші люди, спеціалісти залежить те, як ми зимою перезимуємо, – наголосив керівник комунального підприємства.

Найскладнішою ділянкою ремонтних робіт є теплові мережі. Деяким із них, до речі, уже більше 30 років і вони потребують заміни. Якусь частину поміняють ще цього року. На ці роботи передбачили понад 2 мільйони гривень. Крім того, біля 1,5 мільйона витратять на обладнання для ремонту котелень. Завершиться підготовка до нового опалювального сезону у середині серпня.