Електронними квитками для оплати проїзду у громадському транспорті будуть користуватися не тільки студенти та учні, а й інші пільгові категорії населення, які мають право безкоштовного проїзду. «Порядок забезпечення осіб електронними квитками на безоплатній основі» затвердили на нещодавньому засіданні виконавчого комітету.

Для пенсіонерів та інших пільговиків електронні квитки виготовлять за кошти міського бюджету. Якщо квиток буде загублено або пошкоджено, то повторно людина виготовлятиме його за власний рахунок. Дійсні вони будуть упродовж п’яти років. Вони також будуть персоніфіковані.

«Електронні квитки є персоніфікованими та містять: фото правомочної особи; прізвище ім’я та по батькові (якщо за звичаями національної меншини, до якої належить особа, прізвище або по батькові не є складовими імені, то у електронному квитку на підставі письмової заяви особи зазначаються лише складові імені), інші необхідні реквізити, – зазначено у «Порядку забезпечення осіб електронними квитками на безоплатній основі». – Взірець електронного квитка затверджується виконавчим комітетом міської ради. Для отримання відповідного електронного квитка особи, які мають право пільгового (безоплатного) проїзду повинні надати заповнену анкету – заяву, фото, надати згоду на збір та обробку їх персональних даних. Зразок анкети-заяви розробляється Оператором електронних систем у м. Тернопіль. Електронний квиток на безоплатній основі видається виключно за наявності посвідчення (довідки) встановленого зразка та заповненої анкети – заяви.».

Заповнити анкету, а згодом отримати електронний квиток можна буде у декількох місцях на вибір пільговика: у Центрі надання адміністративних послуг, в управлінні соціальної політики міської ради та в комунальних підприємствах, які обслуговують житлові будинки, тобто колишніх ЖЕКах. Прийом анкет у вказаних службах розпочнеться із серпня.

Заплановано, що користуватися електронними квитками в тернопільському транспорті розпочнуть із вересня.

Ольга Трач