Продуктові ринки Тернополя заповненні свіжими овочами та фруктами. Однак дієтологи радять особливо ними не захоплюватися. За дослідженням держсанепідслужби, в окремих партіях ранніх овочів та фруктів перевищений вміст нітратів.

У держсанепідслужбі кажуть: незначний вміст нітратів організму не шкодить, загрожує здоров’ю їх завелика кількість. Допустима межа – 300 мг. на добу. Людина споживає нітрати не лише з овочами, а й з водою, молоком, м’ясом. Найбільш небезпечно, за словами фахівців, коли ці речовини надходять з водою.

«Завдяки ферментам, які є в овочах, шкідлива дія нітратів нейтралізується. А от коли ці речовини надходять з водою, в організмі може бути дефіцит цих речовин, які їх нейтралізують. Це може бути небезпечно для здоров’я людини. Нітрати дуже швидко всмоктуються шлунково-кишковим трактом і розносяться по всьому організму, потрапляють у кров. Тому ранні овочі масово споживати не варто. Ця порада особливо актуальна для дітей, вагітних жінок, людей з ослабленим імунітетом», – відзначила спеціаліст міського управління держсанепідслужби Олена Паламар.

Фахівці рекомендують кілька методів, як можна зменшити вміст нітратів в овочах: редиску варто потримати у воді, шкірку з огірка можна зняти, помідори радять ошпарити окропом і теж зняти шкірку. Аналогічні методи можна використовувати, щоб зменшити кількість нітратів й у фруктах. Перед тим, як купувати ранні овочі та фрукти варто поцікавитися у продавця документами, які підтверджують їхню якість.