Це запитання задають не тільки нові депутати, яким не терпиться відчути перший смак влади.

Це запитання хвилює багатьох, кому не байдужа доля міста.

Поки що в Тернополі міжвиборче затишшя. Легендарна та одіозна ТВК оголосила та оприлюднила офіційні результати. Це сталося 10 та 11 листопада. З цього часу настав відлік 20-денного терміну, протягом якого нові депутати мають змогу повідомити тервиборчком про те, що  у них не має іншого представницького мандату. Таких депутатів-сумісників всього чотири. У «Свободи – троє депутатів облради, у Партії регіонів – один Петро Гоч. Зрозуміло, що «свободівці» зацікавлені в тому, щоби пошвидше увійти у свої нові повноваження. Так само решта депутатів не має підстав затримувати зі своєю реєстрацією. Гоч має час до 30 листопада, але відсутність одного депутата не є перешкодою для проведення сесії.

Якщо кількість зареєстрованих депутатів стане більшою за 40(дві третіх складу ради), то тервиборчком має два тижні для скликання першої сесії міськради.

«За збручем» жодним чином не сумнівається, що 31 з 41 таких депутатів теоретично, а, можливо, й практично є. Це фракція «Свободи». З решти депутатів в позицію можуть стати лише «регіонали», яких в міськраді налічується 12, та прихильники Заставного з «Фронту змін»(троє) та «За Україну»(двоє).

Тобто потенціал для набуття легітимності нової міськради є. Можливо, й усі необхідні заяви. Чому ж тоді тервиборчком зволікає з рішенням про дату першої сесії?

Ми припускаємо, що це робиться, щоб затягнути час(хоч ще на два тижні) та дати можливість «придивитися» до основної діяльності депутатів, які опинилися в більшості. Кому це потрібно і для чого? Читайте наші історії про тернопільський ТВК