В області триває підготовка до нового опалювального сезону. Усі необхідні перевірки та роботи виконуються відповідно до календаря підготовки до осінньо-зимового періоду. Як повідомив заступник голови ТОДА Леонід Бицюра, Тернопілля вже готове до зими більш ніж на 50 відсотків. Але, зважаючи на те, що Україна залишилась без російського газу, ситуація наразі кардинально інша, ніж була торік. Йдеться насамперед про жорсткий контроль за погашенням заборгованості за енергоносії та заходи енергозбереження.

Леонід Бицюра– Наша область ще не досягла показника економії природного газу в 10%, який вимагає уряд, – зазначив Леонід Бицюра. – Тому зараз набагато жорсткіше відбувається контроль за погашенням заборгованості за енергоносії. І у цій справі не всі бюджетні установи належно спрацьовують, бо не всі керівники зрозуміли, що вони вже працюють в інших умовах, що коштів їм ніхто не добавить, що на теплопостачання списань не буде. За все, що споживається має бути оплата, а якщо буде допущена заборгованість, будуть нещадно відключати і все.

Максимальна увага зараз приділяється підготовці паливних та підготовці тепломереж до зими. Відбуваються обходи, перевірки. Зусилля районних керівників та керівників установ, за словами Леоніда Бицюри, мають бути спрямовані на утеплення будівель, режим заощадження, пошук мереж, через які втрачається тепло чи енергоносії, заміна мереж тощо. Адже щороку від неякісних мереж теплопостачання втрачається більше 11% тепла, яке продукується в області. В грошовому еквіваленті – це десятки мільйонів гривень. Тому заступник голови облдержадміністрації наголосив, що нам необхідно не тільки проводити технічну модернізацію у галузі теплопостачання, а й змінювати відношення людей до розуміння необхідності заощаджувати тепло. Насамперед це стосується керівників лікарень, шкіл, дитсадків, інших бюджетних структур де відбувається величезна втрата тепла. Як зазначив Леонід Бицюра, не всі розуміють ситуацію, а в окремих випадках є й відвертий саботаж, але всі ці речі будуть каратися в той чи інший спосіб.

Сьогодні питання енергозбереження та заощадження – це спільна справа енергетиків, громади, влади і бізнесу. В обласній адміністрації готові розглядати проекти з енергозбереження різних рівнів, починаючи з окремих помешкань і завершуючи райцентрами. Пропозиції щодо цього питання можна залишати на сайті ТОДА, де є відповідне оголошення.

Ольга Трач

Фото автора