У браконьєрські сітки на Тернопільському ставу потрапило 32 кг риби. Серед якої – нещодавно запущений у водойму короп та червонокнижна риба.

Зловили правопорушників представники рибоохорони та рибалки вночі з 2 на 3 вересня на головній пристані поблизу “Дальнього пляжу”. Сума збитків становить 35 000 грн, а за фактом злочину порушено кримінальну справу, повідомляє “20 хвилин“.

– Неодноразово на цьому ж місці в білий день знімались сітки, – розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів Тернопільрибоохорони та  громадський активіст Андрій Об’єщик. – Один раз ми знімали, інший – Правий сектор. Спочатку ми “вчепились” до людей, які мешкають поруч з пристанню тому, що сітки були поруч з ними. Почали “копати”. З’ясували, що на пристані часто виходять браконьєри з сітками.

Останній раз незаконні сітки розставляли у ніч з 31 серпня на 1 вересня. Але працівникам рибоохорони тоді не вдалось їх піймати.

– Ми були у засідці дві ночі, – каже Андрій Об’єщик. – Вчора вночі нікого не було, а сьогодні вночі як тільки капітани катерів зійшли і поїхали звідси, то через 7 хв вийшло двоє людей, поставили в човен три мішки з сітками і почали виставляти їх на озері. Сіток було на метрів 500.

Чоловік, який мав охороняти, за словами рибінспектора, стояв на шухері.

– А як тільки ми підбігли ближче до правопорушників, то ті почали тікати, – продовжує Андрій Об’єщик . – Зачепились за поріг, впали – побились. Коли ми викликали міліцію, ті почали заявляти, що ми їх побили. Хоча це не так. Тобто те, що вони впали, то це біда. А те, що вони браконьєрством займаються, то це нормально, по їхніх словах.

Як з’ясували представники рибоохорони, охоронець на пристані – колишній працівник рибоохорони.

– Це мій колишній колега по роботі, особисто я його не знав, але це дуже неприємно, – каже Андрій Об’єщик. – До речі, неодноразово було так, що ми виїжджали на рейди, а на місцях вже всі були попереджені, що ми їдемо. Я вже здогадуюсь, хто це зливав рейди. Взагалі керівництво станції мало б якось реагувати на це все. Що вони не бачили який то човен, що тут стоїть? Відразу видно, що його спускають на воду. Човен, та ще й без номера.

Дочекавшись журналістів та правоохоронців, вранці 3 вересня активісти почали шукати незаконно закинуті у став сітки. Андрій Об’єщик разом з іншими рибалками знайшли три порядки змотаної до купи сітки, у яких було 32 кг риби.

– У цих сітках була риба, яку ми нещодавно запускали у став, – каже Андрій Об’єщик. – Також була одна червонокнижна рибина. За цим фактом порушили кримінальну справу.

Загальна сума збитків становить 35 тисяч гривень. Незалежно від того чи буде кримінальна, чи адміністративна відповідальність, але цю суму правопорушники змушені заплатити.

– Люди взагалі не думають головою, а якби тут хтось плавав вранці і заплутався у сітках і потонув? – обурються рибаки.