Як ми вже повідомляли, вчора у Тернополі з офіційним візитом перебувала міністр охорони здоров’я і кураторка області в уряді Раїса Богатирьова.
Вона прилетіла близько 11-ої години в аеропорт, одразу поїхавши у Тернопільський державний медуніверситет. Там вона вручила матрикули, або ж залікові книжки, кращим за результатами вступної кампанії першокурсникам. Натомість пані Раїса отримала звання почесного професора та портрет на дошці пошани замість Юлії Тимошенко
Кілька днів до візиту в університеті був ажіотаж. Вчора на ранок головний корпус блищав, як нова копійка. Після недовгої екскурсії, Раїса Богатирьова вирушила до актової зали. При вході її чекали всі члени наукової ради, одягнені у чорні мантії.
«Ви обрали найкращу професію у світі, – розпочала свою промову перед зігнаними у вихідний день студентами та викладачами Раїса Богатирьова. – Якщо ще десять років назад говорили, що людство ділиться на дві категорії – чоловіки та жінки. То сьогодні стало вже аксіомою, що є три категорії. До чоловіків та жінок додалися лікарі». Публіка одягнена в халати та кумедні мантії робила вигляд, що їй дуже цікаво, інші відверто позіхали.
Міністр похвалилася реформами під чуйним керівництвом Віктора Януковича. За словами Богатирьової, медицина реформується у напрямку створення мережі сімейних лікарів. Про те, що тисячі інших лікарів через це втратили роботу, а в села на злиденну заплату ніхто не хоче їхати гламурна чиновниця не згадувала. Як і про закриті районні лікарні та примушування медиків писати заяви на безоплатні відпустки.
«Через кілька років, коли будете обирати професію, то раджу вам ставати сімейними лікарями. Бо це філософ. Сьогодні вся реформа медичної галузі передбачає розвиток саме цієї категорії», – патетично заявила пані міністр. Про злидні в яких живуть і працюють сімейні лікарі нинішні ніхто й не згадував.
Хоча сам виступ перед студентами тривав не більше 20 хвилин, Раїса Богатирьова знайшла можливість повчити майбутніх медиків всіляких премудростей.
«Коли я сама навчалася, на одній з лекцій викладач розсипав повітряні кульки і сказав: «Підніміть, будь-ласка!». Хтось не підняв, навіть з тих, хто сидів поруч. А деякі прийшли з заднього ряду і взяли цю кульку. Так їх і розібрали. Потім лектор попросив надути кульки. Тільки половина спромоглася надути. Наступною пропозицією було надути так, що аж кулька луснула. Знову до цього спромоглася лише половина з тих, які вже надули. Після перерахування, лектор зауважив – до мети дійшла тільки третина присутніх. У чому ж справа? Відповідь кожен має шукати сам у собі. Цей момент трішки «підкинув» мене. Що ж важко підняти, надути і потім луснути кульку! Всі мали рівні можливості. Але ж не всі ними скористалися.
Вам всім дали рівні умови. Тому запам’ятайте – з цього моменту між вами починається конкуренція. І вона буде все життя. Спочатку ви не будете це так називати. Будете думати: «Ну і що, що він краще знає?». Але це вже конкуренція. Конкуренція за право отримати краще розприділення, яке запропонує міністерство. Адже наше відомство дуже чітко контролює рівень знань. Тому конкуруйте за знання, за першість у групі, у потоці, серед вузів! І у вас все буде вдаватися», – радила студентам Раїса Богатирьова.
Фото: Андрій Вербицький