Тернопільщина з року в рік займає одне з перших місць в Україні за рівнем безробіття. Проблема в основному пов’язана з тіньовою економікою, – кажуть експерти. Відтак значний трудовий потенціал області не використовується належним чином.

Студентка шукає роботуВ осінньо-зимову пору, зазвичай, більшає безробітних. Наразі в краї офіційно зареєстровано до двадцяти тисяч непрацюючих осіб. Однак, насправді їхнє число набагато більше. В середньому на одну вакансію претендує до сорока людей.

«Щоб трохи виправити ситуацію, пов’язану з безробіттям, необхідно щороку працевлаштовувати до дванадцяти тисяч осіб. Але останнім часом складається так ситуація, що кількість працевлаштованих зменшується. Багато сезонних робіт завершилося, і люди повернулися до лав безробітних. Крім того, багато роботодавців пропонує досить низькі зарплати, в результаті люди не погоджуються працювати. Щодо вакансій, то в основному вони пов’язані з роботою у сфері обслуговування», – розповідають в обласному центрі зайнятості.

Найскладніше працевлаштувати молодих людей з вищою освітою, – кажуть у центрі зайнятості. Потрібних вакансій немає. Їм пропонують перенавчання – здобути професії робітників. Однак таке вирішення проблеми більшість жителів краю не влаштовує.