Проблема безробіття особливо актуальна на Тернопільщині. У регіоні кількість незайнятого населення перевищує сто п’ятдесят тисяч, – кажуть у фіскальній службі області. Крім того, поширений «тіньовий» бізнес і зарплати в «конвертах».

поле, город, робота, картопля, посівна, весна, плуг, оранкаВесною та літом незайнятим жителям пропонують сезонні роботи, більшість з яких пов’язані із сільським господарством або прибиранням територій.

«Кількість безробітних частково зменшується навесні, оскільки розпочинаються сезонні роботи. Частину безробітних залучаємо, дехто відмовляється. У Тернопільській області велика частина безробітних – це молодь з вищою освітою. Ця категорія не завжди погоджується на пропоновані вакансій. Тим більше, що переважно роботодавці потребують людей з робітничими спеціальностям. А пропонована заробітна плата також невисока. Часто від роботи людини може відмовлятися через втрату певних соціальних гарантій. Останнім часом особливо стикаємося з такою пасивністю. Позитивним є те, що зараз для молоді відкриті всі шляхи, можливе таке явище як перекваліфікація або пошук роботи в іншому місті. Щодо сезонної зайнятості, то теж є певні вакансії. Однак це стосується лише робітників. Працевлаштувати спеціаліста з вищою освітою у Тернопільській області вкрай складно. Крім того, до нас приїжджають переселенці, які також потребують сприяння у пошуку роботи, а також демобілізовані воїни АТО», – відзначила заступник обласного центру зайнятості Олександра Островська.

За словами фахівців обласного центру зайнятості, більшість роботодавців пропонує мінімальну зарплату. Дещо вищі виплати на агропромислових підприємствах.