Пам’ятку архітектури державного значення на вулиці Січових стрільців почали ремонтувати на початку 2015 року. Досі вона руйнувалася та занепадала після банкрутсва банку “Фінанси та кредит”, який її орендував.

будинок Січових стрільців ТернопільНові власники обіцяли привести одну з небагатьох вцілілих після воєн будівель австрійської епохи до ладу зі зберженням елементів фасаду та загального стилю. Замість цього вони спотворили її огидною надбудовою з шлакоблоків та пофарбували у колір дівчачих підліткових фантазій.

Якщо міська влада не втрутиться, то Тернопіль втратить ще одну пам’ятку архітектури, а туристи насміхатимуться з несмаку та недолугості місцевих чиновників. Рожевий жах на вулиці Січових стільців в соцмережах саркастично називають новим трендом архітектури Надал-стайл.

На фото внизу: Будинок до і після “реконструкції”

З історії будинку

На розі вулиць Лелевеля і Шевченка (Січових Стрільців і Пирогова) зберігся двоповерховий, дещо заокруглений будинок.

Про це у своїй книзі “Тернопіль у плині літ”  пише Любомира Бойцун.

З 1 жовтня 1899 року у новозбудованому приміщенні розмістився інтернат (бурса) для учнів учительської семінарії.

Власником будівлі було Товариство опіки над інтернатом. На першому поверсі знаходилася кухня, їдальня, умивальня, дві кімнати для обслуги, а також помешкання префекта.

Штатними працівниками інтернату були два префекти, одна куховарка, три прислужниці. В інтернаті проживало 56 учнів. Вони займали 7 кімнат на другому поверсі. У 1901 році кам’яницю добудували. Спочатку будинок не мав ні водогону, ні каналізації, що не відповідало вимогам гігієни. Ці вигоди та електричне освітлення з’явились пізніше, на початку 30-х років XX століття.

У 1914—1922 роках це приміщення займали військові.

 

будинок Січових стрільців Тернопіль будинок Січових стрільців Тернопіль