Цьогорічний сезон у жіночій Суперлізі тернопільська волейбольна команда «Галичанка-ТНЕУ» завершила на шостій позиції. У порівнянні з минулим – це два кроки назад. А в 2010 році наші спортсменки ставали чемпіонками України.

Романович волейбол Галичанка збырнаГоловний тренер галичанок Андрій Романович переконаний, що попередні успіхи можливо повторити. Та сьогодні клуб відчуває серйозний брак досвідчених гравців.

«За два останні роки ми втратили шість основних гравців, – розповів Андрій Романович. – У позаминулому році пішли Олена Майборода, Надія Косило і Наталя Чернецька. А в минулому – нападниця Юля Лонюк, досвідчений зв’язний гравець Таня Хилюк, дуже талановита і результативна Ліза Рубан. На сьогодні залишився тільки один досвідчений гравець – Галя Щур. І, якщо можна назвати досвідченою 19-річну дівчину, ліберо Віка Дельрос».

Хоча завдання-мінімум на цей сезон «Галичанка» виконала. Напередодні сезону керівництво команди поставило завдання залишитися у Суперлізі.

«Ми планували і програму мінімум виконали – залишилися у Суперлізі. Якщо б нам вдалося зберегти хоч якийсь кістяк старої команди, то можна було б говорити і про потрапляння у четвірку кращих.  На що можна було розраховувати з таким молодим контингентом. Для прикладу, Ліна Добрянська цього року вперше в житті себе спробувала в ролі пасуючої. В кінці сезону моїх підопічних і трішки здоров’я підвело. Саша Биценко ще досі травмована. Зараз її потихеньку вертаємо. Тим не менше, я вважаю, що сезон був дуже вдалий для такого рівня. Хоч раз, але змогли перемогти срібного призера чемпіонату України «Волинь» з Луцька, двічі переграли бронзового призера – «Орбіту» з Запоріжжя,» – додає Андрій Романович.

Щодо прогнозів на майбутній сезон, то Андрій Романович планує зберегти позиції «Галичанки-ТНЕУ».

«Сьогодні в нас триває навчальний процес. Дівчата вірять в себе і в мою науку. Хоча ще дуже багато помиляються у ключові моменти. Помилки – незрозумілі, дитячі, прості, елементарні.  Це говорить про те, що нам потрібно багато працювати і вчитися, набиратися досвіду і психологічної стійкості. Якщо робити чисто педагогічний аналіз росту команди, то на тверде «чотири» ми спрацювали. Прогресували нормально. Планую зберегти теперішній склад. Якщо вдасться домовитися про продовження контракту з Галиною Щур, то це таки вдасться зробити. Тоді і спаду результатів більше не буде», – зазначив Андрій Васильович.

Читайте на цю тему: