Він – найсильніший рукоборець світу, володар поясу абсолютного чемпіона світу серед професіоналів у надважкій вазі – найпрестижнішої нагороди в армспорті. І він – наш земляк, кременчанин Андрій Пушкар. Чергову нагороду спортсмен здобув на змаганнях серед професіоналів у Лас-Вегасі наприкінці липня. Після повернення додому спортсмен розповів журналістам про ці змагання, про тренування, як стати чемпіоном та про плани на майбутнє.

Про перемогу

Ці змагання проводить Ігор Мазуренко – президент PALу – професіональної ліги армреслерів. У мене з ним контракт, він мій промоутер, але за умовами, суму контракту я не розголошую. На змаганнях я боровся із Дмитром Трубіним з Казахстану. Вперше зустрівся з ним на Кубку світу серед професіоналів у 2015 році. Це надзвичайно перспективний, сильний, талановитий, 27-річний атлет. Тоді він дав мені гідний супротив, у запеклих сутичках ми біля 10 хвилин з ним боролися, ні я його не міг побороти, ні він мене, але все-таки технічно я здобув перемогу. Та було багато питань, і щоб вирішити їх було вирішено провести додатково армфайт- шестираундовий поєдинок. Я зробив висновки після кубку світу, змінив тренувальний процес, зробив акцент на кисті, на натяжці, реалізував все, що запланував. Цього разу Дмитро теж був у дуже хорошій формі, але я здобув перемогу. Система армфайт трохи відрізняється від чемпіонатів Європи та світу, оскільки ти маєш одного суперника і борешся з ним шість поєдинків, в боксі 12 раундів, а в армреслінгу – шість. Це набагато складніше, тому що крім сили треба мати витривалість, встигати відновлюватися між поєдинками, перерва між якими 2 хвилини. Ти можеш бути надзвичайно сильним, але якщо тобі не вистачає витривалості, то один-два раунди і далі суперник тебе «додавить». Мені довелося міняти методику тренувань, оскільки раніше я був більш силовий атлет тому, що виступав на чемпіонатах Європи і світу, а система приватний армфайт потребувала більшої витривалості. З тренером розробив нову методику, почав працювати і все реалізували, зробили так, як має бути.

Про тренування

Тренуюся кожен ранок. У мене є власний будинок зі спортзалом на першому поверсі. Коли прокидаюсь, то випиваю склянку води з медом і лимоном, і йду тренуватися на 30 хвилин – це легке тренування для того, щоб організм був в тонусі, щоб бути бадьорим цілий день. Виконую вправи на біцепс кисті, на натяжку, працюю над тим, що мені треба буде на найближчих змаганнях. На цих змаганнях мені не вистачало кисті, натяжки і я працював над цими групами м’язів, плюс базові вправи: жим штанги лежачи, біцепс стоячи. Потім душ, сніданок, різні робочі питання. У Тернополі маю фітнес-зал, де три рази на тиждень тренуюся по 2,5-3 години. Коли їду до Тернополя, то вирішую робочі моменти по залу і о 16-17 беруся за тренування. Перед тим, за півтора-дві години – обід, після тренування – протеїн, вечеря і їду додому. Зараз виступаю у надважкій вазі і особливих обмежень в їжі у мене немає. Але стараюся їсти побільше повільних вуглеводів, тобто каші і більше білкової їжі – мінімум 2-2,5 грами білка в день на кілограм маси тіла. Зараз моя вага 128 кілограмів, ріст 193 сантиметри. Вдома також вечеря, потім – спілкування в соцмережах. Також в Кременці прекрасна природа, я виїжджаю в ліс, бігаю, купаюсь.

Про кумирів

З дитинства кумиром був Арнольд Шварценегер, після того як побачив його у фільмі «Командос». Це був  кремезний, з великими біцепсами мужчина. І я захотів бути таким. У мене батько був талановитим спортсменом, любив багато видів спорту, займався боротьбою, штангою, він привив мені любов до спорту і також був моїм кумиром. Тренуватися я розпочав в 11,5 років. Тоді  перший раз прийшов у спортзал і сказав татові, що буду чемпіоном світу. Тато посміявся і сказав, що для того треба буде тренуватися 8-12 років. Так все починалося.

Про здобутки

14 разів я був чемпіоном світу, 16 разів чемпіоном Європи, 7 разів вигравав Кубок світу серед професіоналів – це на даний момент найпрестижніший турнір в світі. Неодноразово боровся за звання абсолютного чемпіона світу серед професіоналів у надважкій вазі, починаючи з 2004 року, а тепер отримав пояс абсолютного чемпіона світу серед професіоналів у надважкій вазі. Це найвищий титул у цьому виді спорту.

Про плани на майбутнє

На майбутнє маю пару «боржників» в армфайтах. У 2012 році програв американцю Майклу Тоду. Він зараз у дуже хорошій формі, і треба взяти реванш. Також в армспорт повернувся надзвичайно сильний атлет Денис Ципленков – людина, яка має найсильніший біцепс в світі, яка піднімає штангу вагою 170 кілограмів на біцепс – це офіційний рекорд світу. Думаю, що невдовзі ми з ним зустрінемось.

Як стати чемпіоном?

Поставити собі ціль і кожен день для неї щось робити, по трішки, крок за кроком, але не зупинятися. Звичайно, що буває тяжко надзвичайно тяжко, але коли в людини є ціль, життєвий стержень, то щоб тебе не відволікало, ти все одно пам’ятаєш про цю ціль і йдеш до неї.

Записала Ольга Трач

Фото автора