Представники Штабу національного спротиву та молодіжного Євромайдану вкотре зібралися, щоб прозвітувати про зібрані і використані громадські кошти. Послухати цей звіт прийшли інші активісти Майдану, які незадоволені тим, яким чином фіксували благодійні пожертви тернополян і як ними розпоряджалися. Між цими двома сторонами й розгорілася чергова суперечка.

Одні намагалися довести, що всі акти і документи стосовно зібраних і витрачених коштів вони мають і демонстрували кілька об’ємних папок. Інша ж сторона знову вказувала на різні недоліки у роботі фінансистів Майдану.

Під час попереднього звіту були зауваження щодо допомоги постраждали. Тож, Наталія Мазур – волонтер медичної служби повідомила, що перелік потерпілих вони збирали самостійно, деякі дані отримували в обласному та міському відділі охорони здоров’я, а також у головних лікарів медзакладів.

– До нас почали приходити і просити матеріальну допомогу люди, які постраждали на Майдані, а потім лікувалися і не мали реально коштів на проживання, – зазначила Наталія Мазур. – Як правило це були чоловіки, які утримують сім’ї, мають дітей, представники багатодітних сімей та сироти. Допомогу надавали за рішенням комісії до якої входили чотири лікаря з Майдану, представники молодіжного Євромайдану, голова Штабу національного спротиву. Рішення про надання матеріальної допомоги приймалося згідно важкості ушкоджень, тривалості лікування та реабілітації, матеріального становища сім’ї та соціального статусу. Можливо ми не всіх постраждалих охопили, але чим змогли  – допомогли.

За словами Наталії Мазур вони отримали 120 заяв про матеріальну допомогу від потерпілих. Причому дехто звертався повторно, бо потребував повторного лікування та реабілітації. Мінімальна сума допомоги становила 2000, а максимальна – 15000 гривень.

Активістка Галина Бондаренко зазначила, що не всі постраждалі отримали необхідну допомогу, оскільки єдиного реєстру тих, хто допомоги потребував так і не склали. Жінка переконувала присутніх, що особисто обдзвонила потерпілих зі всієї області і склала самостійно перелік таких людей. Вона вимагала надати їй перелік тих кому допомогу вже надали, щоб звірити його зі своїм списком.

А Микола Крук – член партії «Батьківщина» та голова обласної виборчої комісії висловив свої претензії до ведення бухгалтерського обліку. Він пояснив, що усі доходи та витрати скарбник Майдану Наталія Гайдук мала фіксувати у дохідному та видатковому ордері та у касовій книзі. Та це зауваження стосовно необхідної документації, за словами Миколи Крука, дівчина до уваги не взяла.

Любомир Шимків – представник молодіжного євро майдану нагадав, що за три місяці Майдану, з 1 грудня 2013 року до 28 лютого 2014 року, було зібрано 3 мільйони 537 тисяч 153 гривні, 7 тисяч 474 долари США, 4 тисячі 340 євро, 160 фунтів, 90 канадських доларів та 10 злотих.  За цей же період витратили 2 мільйони 603 тисячі 879 гривень, 2 тисячі 229 доларів США та 105 євро. В основному кошти йшли на транспортні витрати, технічне забезпечення, засоби захисту, харчування, огрвитрати, медичне забезпечення. Решта суми, яка залишились станом на 1 березня 2013 року, за словами Любимира Шимківа, передали на потреби потерпілих, поранених, сім’ям загиблих, оплату дороги з Києва учасникам столичного Майдану.

Ольга Трач

Фото автора